KEL BAŞA ŞİMŞİR TARAK   

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Geçtiğimiz gün siyasette doyumsuzluğu dile getirmiş, birden fazla “Yine adayım” diyen bir iki örnek vererek yazı kaleme almıştım.
Bunlardan Çayıralan mevcut Belediye Başkanı Codar’ın “2019 yılında bir dönem Belediye Başkanlığı yapacağım başka yapmayacağım” dediğini ve eski siyasilerden merhum İlyas Arslan’ın Hüseyin Erdal’a anlattığı Deveci hikayesini de anlatmıştım…
Bunlar bugün dünyada yoklar, her ikisi de ahirete intikal ettiler. Allah rahmet eylesin.
Derdimiz şahısları rencide etmek değil.  Türkiye’de bu tarz olayların bu kişilerle sınırlı kalmadığını, başka örneklerinin olduğunu da biliyorum…
Kendisine çok değer verdiğim aziz dostum Durak Arıkan bana hitaben: “Abi bu karar, ayet ya da hadis değil, siyaset bu. Hizmet için böyle icap etmiştir. Ne güzel bırakalım bu abi hizmet etsin. Yozgat halkı geçen dönem Belediye Başkanını istiyor” şeklinde yorumda bulunmuştur.
Doğrusu Belediye Başkanlığına, eski bir Belediye Başkanımızı kastederek “Bırakın, hizmet etsin o abi” diyorsunuz.

Benim buna hiçbir itirazım olamaz. Benim sözüm tek bir şahsa değil, Türkiye genelinde siyaset yapan, ölünceye kadar o makamda kalmak isteyenleredir.
Ne senin dediğinin ne de benim dediğimin hiçbir hükmü yoktur.
Şu bir gerçek değil mi?
Bugün bıraksanız Melih Gökçek Ankara Büyükşehir Belediyesi için fırsat bulsa aday olacak.
Bunun gibi nice siyasetçiler var …
 5- 6 dönem Belediye Başkanlığı , Milletvekilliği, Muhtarlık, Sendika Başkanlığı gibi koltuklara bir oturdular pir oturdular…
Bulundukları koltuklardan kimse kendilerini kolay kolay kaldıramıyor.
Bu durum Türkiye siyasetinde bir hastalık haline geldi.
Son yıllarda daha da arttı…
Bu tür siyasetçilerin koltuk uğruna yapamayacakları hiçbir fedakârlık yok maalesef. Kendilerini dinlediğimizde biz utanıyoruz da onlar utanmıyorlar…

Eh ne diyelim…
Gökten ne yağdı da yer onu kabul etmedi…

İlçesinde, Beldesinde 3-5 dönem Belediye Başkanlığı yapanlar “Müsaade edin de yine aday olayım” ısrarından vazgeçmiyorlar.
Bazıları da önce istemem diyorlar yan ceplerini de gösteriyorlar. Kimse görmeden cebime koyulsun istiyorlar. Kel başa şimşir tarak olsun yakışmaz mı?..

Bende böylelerini kastederek, yeni cevherlere kapı aralamak adına fırsat verilmesi taraftarıyım…
Benim güzel dostum Arıkan seni seviyoruz Allah için. Vesselam…

KEL BAŞA ŞİMŞİR TARAK   
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!