Kaymakam Topuz’dan Engellilerin Haklarına Önemli Vurgu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Akdağmadeni Kaymakamı Fatih Topuz, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında, engelli vatandaşların temel hak ve özgürlüklerden tam ve eşit şekilde yararlanmaları gerekliliğine vurgu yapan Kaymakam Topuz, toplumun tüm kesimlerinin bu konuda sorumluluk taşıdığını belirtti.

Kaymakam Topuz, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Engelli vatandaşlarımızın temel hak ve özgürlüklerden, mevcut imkân ve fırsatlardan tam ve eşit şekilde yararlanmaları, topluma etkin bir şekilde katılımlarının sağlanması, devletimizin ve tüm toplumun görev ve sorumluluğundadır. Her sağlıklı insan bir engelli adayıdır. Engelli vatandaşlarımıza destek olmak, hizmetlerinde bulunmak her şeyden önce bir gönül işidir.”

Kaymakam Topuz ayrıca, engelli vatandaşların ihtiyaçlarını doğru tespit etmenin, sorunlara kalıcı çözümler üretmenin ve toplumsal bağları güçlendirmenin önemine vurgu yaparak, şu sözlerle devam etti: “Bu duygu ve düşüncelerle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyor, tüm engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir hayat diliyorum.”
HABER: DİLEK ÇELİK

Kaymakam Topuz’dan Engellilerin Haklarına Önemli Vurgu
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!