Kayalar, Yöreler Renkler Festivali’ne katıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Antalya’da hemşeri derneklerinin, yerleşik yabancıların, uzun yıllar önce göç eden Giritlilerin ve Yörüklerin kültür ve dayanışma derneklerinin katıldığı Yöreler Renkler Festivali Muratpaşa Atatürk Kent Meydanı’nda devam ediyor. 72 derneğin memleketlerinin yemeklerini, el sanatlarını, doğal ve tarihi güzelliklerini Muratpaşa’ya taşıdığı festival dolu dizgin devam ediyor.

Yozgat İYİ Parti Milletvekili Lutfullah Kayalar’da festivale katılarak kültürül mirasların önemli bir yer edindiğini dile getirerek: “Bugün yerel 7. Renkler Yöresel Festivali’ne katıldık. Topluluğumuzun derin kökleri ve kültürel mirasının ne kadar zengin olduğunu bu etkinliklerde daha çok anlıyoruz. Bu tür etkinlikler, yerel kimliğimizi yaşatmak ve kültürel mirasımızı kutlamak için çok önemli. Herkesi bu tür etkinliklere katılmaya ve topluluğun bir parçası olmaya davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Haber: Dilek Çelik

Kayalar, Yöreler Renkler Festivali’ne katıldı
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!