Kavun üreticinin yüzü bu yıl gülüyor

featured
MEDETLİ KAVUNU (CEM KAAN TOKA/BİLECİK-İHA) Bilecik'in Osmaneli ilçesine bağlı Medetli köyünde üretilen kavunlar bu yıl adeta yok satıyor.
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bilecik’in Osmaneli ilçesine bağlı Medetli köyünde üretilen kavunlar bu yıl adeta yok satıyor.
Sakarya Nehri’nin geçtiği vadide hasadına başlanan “Medetli kavunu”, İstanbul başta olmak üzere Eskişehir, Bursa, Sakarya gibi çevre illere pazarlanıyor. Köydeki 50 dönüm arazisinde “Konak” çeşidi kavun üretimi yapılırken, bu yıl kavunlar yok satıyor.
Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, bu yıl üreticinin yüzünün güldüğünü anlatarak, “Şu an toptan kilosu 10 ile 13 lira arasında satılıyor. Bu yıl çiftçilerimizin ürünleri çok iyi fiyatlarla alıcı bulmaya devam ediyor. Bölgemizde çok tercih edilen Osmaneli kavunu çiftçimizin beklentilerinin üzerinde fiyatlarla alıcı buluyor. Çiftçilerimiz bu yıl tüm ürünlerde çok iyi fiyatlarla satışları gerçekleştiriyor. Kısaca çiftçimizin yüzü gülüyor” dedi. İHA

MEDETLİ KAVUNU (CEM KAAN TOKA/BİLECİK-İHA) Bilecik’in Osmaneli ilçesine bağlı Medetli köyünde üretilen kavunlar bu yıl adeta yok satıyor.
Kavun üreticinin yüzü bu yıl gülüyor
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!