KATİPOĞLU KAZANDI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

14 Mayıs seçim günü resmi olmasa da Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından telaffuz edildikten sonra siyasi partiler hummalı bir çalışma içine girdiler. Partiler peş peşe ilçe, il kongrelerini bir bir yapıyorlar.
Bunlardan İyi Partide geçtiğimiz Pazar günü İl kongresini coşkulu bir kalabalık huzurunda yaptı. Önceki Başkan Metin Özışık’ın görevden alınmasıyla kısa bir süre önce yerine Genel Başkan Meral Akşener tarafından Bünyami Katipoğlu atanmıştı. Kongrede iki aday yarıştı. Katipoğlu’nun karşısına eski MHP İl Başkanı Cevdet Kaya aday olarak çıktı. Darısı diğer siyasi partilere olsun.
Kavgasız, gürültüsüz, birlik beraberlik içerisinde, abi kardeş olarak kucaklaşıp seçime gitmek ne kadar güzel bir davranış. Elbette seçimin bir kazananı bir de kaybedeni olacaktır. Her iki adayda aynı kökten gelen birbirinden kıymetli iki parti mensubu yarıştılar.
İYİ Parti Yozgat 3. Olağan Kongresi’nde mevcut İl Başkanı Bünyami Katipoğlu ve Cevdet Kaya’nın yarıştığı seçimde Mevcut Başkan Katipoğlu, 297 oyla yeniden seçilerek güven tazeledi.
Rahmetli Seyfi Bayrak başkanlığında kurulan İyi Parti bugün itibariyle devamlı bir yükseliş içerisinde gözüküyor. Parti, Bünyami Katipoğlu’nun göreve gelmesiyle yeni bir ivme kazandı.
Geçtiğimiz hafta içerisinde çalışan arkadaşlarımla makamında bir süre görüşerek nabız tuttum. Kendilerini zevkle dinledim. Tabandan geldiği belli idi. Köyü, köylüyü bilen, bu işin mutfağında pişmiş her şeyden önce Yozgat’ı biliyor, siyaseti biliyor.
İlk intibam olarak merkez ilçenin kendisini desteklediğini de gördüğümde seçimin favorisi olarak kazanacağını tahmin etmiştim. Bir başka tespitimde önümüzdeki seçimlerde milletvekili adayı olup olmayacağını sormama gerek kalmadan bir cümleyle “Ben İyi Partinin iktidarında İl Başkanı olmak istiyorum.” dediğinde aday olmayacağını da anlamıştım. Ayrıca seçimi kazanacağından o kadar emindi ki dediği gibi de oldu. Büyük bir oy farkıyla yapılan İl Başkanlığı seçimini kazanmasını bildi.
Ben kendisini buradan tebrik ediyorum. Yeni seçilen il yönetimiyle bundan böyle çalışmalarına devam ederken Yozgat adına hayırlı hizmetler yapacağına inanıyorum. Hayırlara vesile olur inşallah. Vesselam.

KATİPOĞLU KAZANDI
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!