Kardeş okula ziyaret

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü TEK YÜREK Projesi kapsamında, depremden etkilenen 11 İl İmam Hatip okullarını 70 ildeki İmam Hatip okulları ile kardeş olarak eşleştirdi.

Bu proje kapsamında Yozgat Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin kardeş okulları Diyarbakır Kayapınar Mehmet Akif Ersoy Anadolu İmam Hatip lisesi ve Diyarbakır Kayapınar Ertuğrul Gazi İmam Hatip Ortaokulu oldu. Aynı proje kapsamında Ayşe Ilıcak Kız Anadolu İmam Hatip lisemizin kardeş okulu ise Diyarbakır Bismil  ilçesi Kız Anadolu İmam Hatip lisesi oldu. Bu kardeş okullara Yozgat Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ayşe Ilıcak Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi yönetici, öğretmen ve öğrencileriyle 2 günlük ziyaret gerçekleştirildi.

Kardeş okullarda öğretmenlerle ve öğrencilerle yapılan görüşmelerde 6 Şubat’ta yaşanan deprem nedeniyle Yozgat’ın geçmiş olsun dileklerini iletilerek acıları paylaşıldı.

Kardeş okulların öğretmen ve öğrencilerine  Yozgatlı Hayırsever İş İnsanı Bilal Şahin’in hazırlatmış olduğu çeşitli hediyeler takdim edildi.

Yapılan ziyaret kapsamında kardeş okulların mihmandarlığında Güneydoğunun incisi Diyarbakır şehir gezisi ile ziyaret sonlandırıldı.

Yozgat İl Mili Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada: ‘’Ziyaretimizde heyetimizle gönülden ilgilenen misafir eden, başta Diyarbakır Kayapınar İlçe Milli Eğitim Müdürü Kayahan Subaşı , Diyarbakır Kayapınar Mehmet Akif Ersoy Anadolu İmam Hatip lisesi Müdürü Haydar Korkmaz  ve Diyarbakır Kayapınar Ertuğrul Gazi İmam Hatip ortaokulu Müdürü Hüseyin Çen olmak üzere bu güzel projede emeği geçen katkı ve katılım sağlayan herkese teşekkür ederiz.

Yozgat eğitim ailesi olarak depremden etkilenen vatandaşlarımıza acil şifalar, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza ise Allah’tan rahmet ve yakınlarına başsağlığı dileriz.’’ İfadelerine yer verildi. Haber Merkezi

Kardeş okula ziyaret

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!