KARAYOLLARI TAT VERMİYOR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Karayolları Bölge Müdürlüğü ve Belediyemiz tarafından, Bozok Üniversitesi Rektörlük binası önünde bulunan dörtyol kavşağında altyapı, peyzaj ve kavşak düzenleme çalışmaları bir buçuk yıl gecikmeli de olsa nihayet başladı. Umarım en kısa zamanda ihtiyaca cevap verecek alt yapı ve üst yapı çalışmaları standartlara uygun bir şekilde yapılır.

Son 20 yılda Kara yollarının Yozgat il hudutları içerisinde yaptırdığı bütün işler topal aksak yapıldı. Kısa süre geçmesine rağmen tekrar yapılması hâsıl oldu. Olur, mu öyle şey demeyin! İspata her zaman hazırız.

Yetkililere buradan soruyorum. Şehir içinden geçen bu yol giden sene sağlı sollu yapılırken bugünkü yapanların o gün aklı neredeydi? Bu yol yapılacak idiyse bir bütün olarak o gün niye yapılmadı? Bu soruyu sormak bizim hakkımız değil mi? Yozgat yapboz tahtası mı? Her önüne gelen farklı bir icraat mı yapacak?

Geçen hafta kurban almak için Kabaktepe, Musabeyli hattı Sungurlu yolunda yol çalışmalarını gördük. Gelirken de giderken de iş yapılmadığını gördük. O yörenin evladı olan bir dostumuz aynen şunları söyledi: “İlkbahardan bugüne kadar hemen hemen her gün bu gördüğünüz asfalt yama ekibi bu güzergâh da çalışırlar. Sabah saat 10’da gelirler, öğleden önce iki saat, öğleden sonrada iki saat çalışırlar. Saat dört oldu mu da alelacele mesai bitmeden şube şefliğine yetişirler. Bu yollarda yama yaparlar ilk yağmurda bozulur. İkinci yağmurda geri yaparlar. Bu işin denetimi, kontrolü olmaz mı? Bu işi gündeme niye taşımazsınız.”

Niye gündeme taşımayalım işte söylüyorum! Yozgat çıkışından Yerköy istikametinde bir yıl önce yol yapıldı ikinci yıl menfezleri unutuldu bahanesi ile tekrardan programa alınıp yapıldı. Üniversite sahasına kadar olan gidiş geliş yolumuzda hafif bir yağış olduğu zaman her 200 metrede bir su göllenir. Araçlar birbirlerinin üzerine su sıçratmadan geçemezler. Nihayet o hatayı da gördüler. Geçen sene üniversiteden sanayi kavşağına kadar olan yeri yaptılar. Bu yılda karşı tarafı bitirebilirlerse yapacaklar.

Eksik olmasınlar bu sene Yozgat Boğazlıyan arasındaki asfalt yolların yaklaşık 30-40 metre sağından ve solundan ekili, ekili olmayan yerlerde greyderler, iş makineleri yol yapmıyorlar da düzleme yapıyorlar. Zaman içerisinde yetkililerle görüşmelerimiz oluyor söylüyor, gazete sütunlarında yazıyoruz.

Benim oğlum bina okur, döner gene okur. Minare ne kadar yüksek olsa da karayolları bölge müdürlüğü bildiğini yapıyor ilimizde. Kimsenin de gücü yetmiyor. Ben bu konuları en üst makam olan Sayın Cumhurbaşkanı vekilimiz Fuat Bey’e makamında bir vesile ile söyledim. Şehir içinden geçen sağlı, sollu yolumuz iki senedir bitirilemedi. Yozgat’ın ticaretini önemli ölçüde sıkıntıya sokuyor dedim. Acilen bu yolun tamamlanıp bitirilmesi lazım. Ne yapalım biz görevimizi yaptık, yapıyoruz. Bir vatandaş olarak Her şeye aklım yeter bu karayollarının yaptığı işe bir türlü aklım yetmez.

Bende buradan diyorum ki; Yozgat’tan hangi istikametten çıkarsanız çıkın problem sadece bizim il hudutlarımız dâhilindedir. Çevre illerimiz bu sorununu çözmüştür. Eksik olmasınlar Kayseri bölge müdürlüğümüz sayesinde Yozgat hala yol konusunda sıkıntı çekiyor.

Bu günlerde yol çalışmaları yine başladı Kaplumbağa hızıyla devam ediyor diyorum. Vesselam…

24 TEMMUZ 2019 ÇARŞAMBA

KARAYOLLARI TAT VERMİYOR
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!