KAR RAHMETTİR BEREKETTİR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sabah saatlerinde kar yağışının etkisini artırması ile birlikte vatandaşların kar yağışından olumsuz etkilenmemesi adına Yozgat Belediyesi ekipleri saha çalışmalarına başladı.

Belediye Başkanı Celal Köse, Kar yağışının başladığı ilk andan itibaren ekiplerin çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini belirtti.

YETERKİ YAĞSIN BİZ HAZIRIZ

Başkan Köse: ‘’2022 yılında şehrimize son 25 yılın en yoğun kar yağışı gerçekleşmişti. Bu yılda beklenenden geç gelen kar yağışı ile birlikte şehrimiz beyaza büründü. Kar yağışının başladığı ilk andan itibaren tüm ekiplerimiz görevi başında şehrimizin her köşesinde çalışmalarına başladı. Tüm mahallelerimizde, yol açma, tuzlama ve solüsyon çalışmaları hızla sürüyor. Ana arterlerin tamamı ve özellikle hastane, sağlık ocağı gibi önem arz eden alanların yolları açıldı. Cadde ve sokaklarımızda hemşehrilerimizin sağlıklı ve güvenli ulaşım sağlamaları adına çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz.’’ Dedi.

BAŞKAN AMCALARI ÇOCUKLARI KIRMADI

Ekiplerin kar temizleme çalışmaları sırasında Eskipazar Mahallemizde karın keyfini çıkararak kayak yapan çocuklar, kayak yaptıkları sokağın temizlenmemesi istedi. Çocukların,“Başkanım her yeri temizliyorsun burayı temizleme” çağrısına Belediye Başkanı Köse ,” Orası da sizin olsun. Doya doya eğlenin o sokak sizin” yanıtını verdi. Çocuklar karın keyfini sokaklarında kayarak çıkarmaya devam ediyorlar.

HAYVANLARI UNUTMADIK

Kış aylarının gelmesi ve hava sıcaklıklarının düşmesi ile birlikte yiyecek bulamayan sokak hayvanlarını unutmadıklarını belirten Köse: ‘’Zabıta ekiplerimiz şehrimizin birçok noktasında sokak hayvanları ve yabani hayvanlar için yiyecek bıraktılar.’’ Diye konuştu.

KAR RAHMETTİR BEREKETTİR
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!