Kapalı Köy Okulları Köy Yaşam Merkezlerine Dönüşüyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Eğitim Bakanlığınca, köy okullarının aktif eğitim birimleri olarak kullanılması “Köy Yaşam Merkezleri” konsepti altında başlatılan proje kapsamında Yozgat’ta daha önce yaşam merkezine dönüştürülen 5 binada kurslar düzenlenmiş olup 5’inde ise 58’i ilkokul, 26’sı okul öncesi olmak üzere 84 öğrenci kendi köyünde eğitim görüyor.

Köy Yaşam Merkezlerinde halkın daha kaliteli zaman geçirmelerini sağlamak amacıyla açılan din eğitimi, okuma yazma, giyim üretim teknolojisi, el sanatları teknolojisi, kuaförlük, çocuk gelişimi ve eğitimi, aile eğitimi, dekoratif ahşap süsleme ile sürü yönetimi elemanı kurslarında 365 vatandaş eğitim almaktadır.

Aynı zamanda planlamaya ek olarak kapalı haldeki 41 okulun da köy yaşam merkezine dönüştürülmesine karar verilmiş olup çalışmalar başladı.

Okulların Köy Yaşam Merkezlerine dönüştürülmesinin ardından gerekli eğitim ortamı hazırlanarak vatandaşların hizmetine sunulacaktır.

Köylerinde Köy Yaşam Merkezi açılan vatandaşların İstekleri ve ilgileri doğrultusunda Halk Eğitim Merkezlerine yapılan müracaatlar neticesinde her türlü kursu açılma olanağını vardır.

Kapalı Köy Okulları Köy Yaşam Merkezlerine Dönüşüyor
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!