“KADIN’IN TOPLUMDAKİ YERİ ÖNEMLİDİR”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bütün dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kadın sorunlarının gündeme getirilmesi, tartışılması ve bu sorunlara çözüm aranması açısından ‘Dünya Kadınlar Günü’ önemli bir tarihi oluşturmaktadır.
HADİSLER KADINLARIMIZI KORUYOR
Yozgat Türk Eğitim Sen Şubesi yayımladıkları mesajda, ‘’Kadınlarımızın, annelerimizin, eşlerimizin yüzünü güldürmek, aynı zamanda mensup olduğumuz dinimizin emirlerindendir. Bizim medeniyet tasavvurumuzda insan onuruna ve hayatına saygı esasken, kültürümüzde de kadına uygulanan şiddettin yeri yoktur. Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav) bir Hadisi Şerifinde “Kadınlara ancak asalet ve şeref sahibi insanlar değer verir” buyurmuştur. O nedenle kadınlar annemiz, eşimiz, hayat arkadaşımız, meslektaşımız olarak her zaman en çok saygıya, sevgiye layık olan, toplumumuzun en önemli bireyleridir’’ ifadelerine yer verdi.
KADINLARA HİJYEN PAKETİ
Yozgat Türk Eğitim-Sen Kadın Komisyonunun almış olduğu karar neticesinde, ‘’Kadın kolları Başkanımız Nurhan Düzgün önderliğinde kadın üyelerimiz sayısınca depremden etkilenen kadınlarımıza ‘Hijyen Paketi’ dağıtımı gerçekleştirildi. Hem deprem bölgelerindeki hem de depremden etkilenerek kente gelen depremzede kadınların yanında ve destekçisiyiz. Şehirlerimizi imar ederken kadınlarımızın önemi ve değerinin farkındayız. Birlikte daha güçlü bir şekilde zor durumları atlatacağız. Başta şehit analarımız olmak üzere şefkat ve özveri kahramanı kadınlarımızın; Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, huzur, mutluluk ve başarılar diliyorum’’ ifadelerini kullandı.

“KADIN’IN TOPLUMDAKİ YERİ ÖNEMLİDİR”
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!