Kabine toplanıyor: Gündemde emekli maaşları ve vergisiz telefon olacak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, bugün AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak.

Toplantının öncelikli gündem maddeleri arasında emekli maaşlarına yönelik düzenlemeler ve gençlere vergisiz cep telefonu desteği bulunuyor.

Emekli maaşlarının yeniden düzenlenmesi için bekleyen milyonlarca emekli vatandaş, kabine toplantısını yakından takip ediyor. Yasal düzenlemeler için Cumhurbaşkanı Yardımcılığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın birlikte çalıştığı bildiriliyor ve toplantıda bu çalışmaların geldiği son aşamanın sunulması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, son açıklamasında düzenlemenin yılbaşına kadar tamamlanmasını hedeflediklerini ve düşük maaş alanları destekleyeceklerini belirtti.

Toplantıda ayrıca üniversite öğrencilerine vaat edilen ‘vergisiz cep telefonu’ programının son şeklinin alması bekleniyor. Bu program, üniversite öğrencilerine 10 GB internet ve cep telefonu desteği sağlamayı içeriyor.

Kabine toplantısında Erdoğan’ın G20 zirvesi, BM Genel Kurulu ve Nahçıvan ziyaretlerindeki ikili görüşmeler de masaya yatırılacak. Deprem bölgelerindeki çalışmalar ve yurt içi ile sınır ötesindeki operasyonların da değerlendirileceği toplantının ardından Erdoğan, alınan kararları kamuoyuna açıklayacak.

KAYNAK : MİLLİ GAZETE

Kabine toplanıyor: Gündemde emekli maaşları ve vergisiz telefon olacak
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!