KÂBE İMAMI OLMAK

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz yıllarda Kâbe’nin imamı Şeyh Abdurrahman Es Sudeysi’nin talihsiz beyanını bugünkü gibi hatırlıyorum.

“Dünya’yı Amerika Birleşik Devletleri ile biz yönetiyoruz.” demişti.

ABD’nin dünyayı nasıl yönettiğini bilmeyen mi var? Daha dün Irak’ta 1 milyon insanı katletti. Arkasında gözü yaşlı çocuklar, dul kadınlar, açlık, sefalet…  Müslüman bir ülkeyi baştan aşağı yakıp yıkan siyonist bir güç.

Filistin topraklarını İsrail Devleti’ni kurdurarak işgal ettiren, o günden bu güne kan ve gözyaşından başka bir şey bırakmayan bir terör devleti.

Dünya’yı ateş çemberi içine alıp silah satarak sömüren, yer yer işgal eden, gözü doymayan, vampir gibi kan emen bir devletten bahsediyorum.

Kâbe’nin imamı Şeyh Abdurrahman Es Sudeysi’nin ABD’nin dünyayı nasıl yönettiğini bilmemesi mümkün mü? Yüzbinlerce insanları öldüren işgalci terör devleti olduğunu bilmiyor mu? Elbette biliyor.

Kâbe’ye imam olmak Siyonist olmaya engel olmuyor demek ki.

Yetmişli yıllarda ilk defa Kâbe’ye umre için gittiğimizde bu zatı yakinen görmüştüm. Kendisinden bu sözü işittiğim ana kadar hep sevdim. Hatim kasetlerini dinledim. Arkasında namaz kıldım. Hatta fırsat buldum elini öptüm.

Her fırsatta televizyonumu açar, Kâbe’yi izlerim. Naklen okunan Kur’an-ı Kerimi dinlerim. Namazları takip ederim. Kâbe inananların kıblesidir. Gönlümüzün sevdasıdır.

Hacer’ül esfeti, mültezemi, makam-ı İbrahim’i, taşı ve toprağı ile başımız gözümüz üzerindedir.

Son günlerde yine adı Abdurrahman olan bu zât otuz yıldan fazladır Kâbe baş imamlığı yapmaktadır. Hıfzına da, kıraatına da, sesine ve ilmine diyeceğimiz bir şey yoktur.

Ancak diyeceğim odur ki;

Bu zat geçtiğimiz hafta bir Cuma hutbesi irad ederken Yahudi övgüsüne yer vermekten çekinmedi. İslam ümmetinin hilafına bütün tepkileri üstüne çekti. Ayrıca Sudeysi’nin de aralarında olduğu din adamlarının, İsrailli bir yetkiliyle poz veren bir fotoğrafı ortaya çıktı.

Sudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri başta olmak üzere körfez ülkeleri ABD’nin emri doğrultusunda işgalci Siyonist İsrail ile normalleşme adımları atmaya devam ediyor.

Sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlarda, ABD’nin emri altındaki Suudi Arabistan’ın Filistin davasına ve ümmete ihanet ederek kimlere hizmet ettiğini açıkça ortaya koyuyor.

Kâbe imamı Sudeysi’de aile fotoğrafı çektirerek bu olayları tasvip ederek maalesef destekliyor.

Ne günlere kaldık Ya Rab!

Dost kim? Düşman kim? Müslüman kim? Gayri Müslüm kim? Belli değil günümüzde.

İbrahim Aleyhisselam ateşe atıldığında bilge karıncaya sormuşlar: “Ağzında ki bu kadarcık su ile Nemrut’un ateşi söner mi?” Şöyle cevap vermiş: “Sönmez ama benim hangi tarafta olduğumu izah eder. Ben tarafımı belli etmek için buradayım” der.

Dünyada ki bütün Müslümanların mezhebi, meşrebi ne olursa olsun ABD’nin, İsrail’in, Yunanistan’ın, Fransa gibi şer güçlerin yanında yer almadan karınca misali safını belli etmeleri gerekiyor diyorum,

Vesselam…

 8 EYLÜL 2020 SALI

KÂBE İMAMI OLMAK
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!