İYİ PARTİLİLERDEN AHİLİK HAFTASI’NA ELEŞTİRİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu ve İYİ Parti Yozgat Milletvekili Lütfullah Kayalar, Kırşehir’de düzenlenen Ahilik Haftası kutlamalarına katıldıktan sonra vatandaşların ve esnafın ilgisinin azaldığını söylediler.

Kırşehir’de 18-24 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen Ahilik Haftası kutlamalarına İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu ve İYİ Parti Yozgat Milletvekili Lütfullah Kayalar da katıldı. Kutlamalarda Kırşehir İl Teşkilatı ile birlikte yer alan iki isim, daha sonra basın açıklaması yaptı.

“BÖYLESİNE TARİHİ VE BİRLEŞTİRİCİ BİR KÜLTÜREL MİRAS SİYASET ÜSTÜ OLMALI”

Basın açıklamasında konuşan Kürşad Zorlu, Ahilik Haftası’nın tarihi ve kültürel önemine değindi. Zorlu, “Ahilik, Anadolu’da kurulan ilk sivil toplum örgütüdür. Ahilik, ticaretin yanı sıra ahlak, erdem, kardeşlik, dayanışma ve adalet gibi değerleri de yaşatmıştır. Ahilik, Türk milletinin kültürel mirasıdır” dedi.

Zorlu, kutlamalara vatandaşların ve esnafın ilgisinin her geçen gün azaldığını gördüklerini belirterek, bunun sebebinin siyasi nedenler olduğunu söyledi. Zorlu, “Maalesef kutlamalara vatandaşlarımızın ve esnafımızın ilgisinin her geçen gün azaldığını gördüm. Zira böylesine tarihi ve birleştirici bir kültürel mirasın siyaset üstü bir anlayışla kutlanması gerektiğini bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Kutlamalarda siyasi partilerin ayrıştırıcı tutumlarına şahit olduk. Bu durum hem Ahiliğin ruhuna hem de vatandaşlarımızın duygularına aykırıdır” diye konuştu.

Zorlu, kutlamaların daha kapsamlı ve katılımcı bir şekilde yapılması gerektiğini vurgulayarak, “Ahilik Haftası’nın sadece Kırşehir’de değil, tüm Türkiye’de coşkuyla kutlanması gerekir. Ahilik Haftası’nın sadece protokol törenleriyle geçiştirilmemesi gerekir. Ahilik Haftası’nın halka mal edilmesi gerekir. Ahilik Haftası’nın siyasetten uzak tutulması gerekir. Her şeye rağmen kutlu olsun Ahilik Haftası” ifadelerini kullandı.

“AHİLİĞİN DEĞERLERİNİ YAŞATMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

İYİ Parti Yozgat Milletvekili Lütfullah Kayalar da yaptığı açıklamada, Ahiliğin değerlerini yaşatmaya devam edeceklerini söyledi. Kayalar, “Ahilik, bizim için çok önemli bir kültürel mirastır. Ahilik, bizim için bir yaşam biçimidir. Ahilik, bizim için bir medeniyet projesidir. Biz İYİ Parti olarak Ahiliğin değerlerini yaşatmaya devam edeceğiz. Biz İYİ Parti olarak esnafımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Biz İYİ Parti olarak halkımızla birlikte olmaya devam edeceğiz” dedi.

Kayalar, Ahilik Haftası kutlamalarına katıldıkları için mutlu olduklarını belirterek, “Kırşehir’de gerçekleştirilen Ahilik Haftası kutlamalarına katılmaktan büyük bir memnuniyet duyduk. Kırşehir İl Teşkilatımıza ve Kırşehir halkına gösterdikleri misafirperverlikten dolayı teşekkür ediyoruz. Ahilik Haftası’nın tüm esnafımıza ve halkımıza hayırlı olmasını diliyoruz” diye konuştu. HABER MERKEZİ

İYİ PARTİLİLERDEN AHİLİK HAFTASI’NA ELEŞTİRİ
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!