İYİ Parti Yozgat İl Başkanı Metin Özışık Görevinden İstifa Etti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Parti Yozgat İl Başkanı Metin Özışık HDP’ye Yönelik “Bakanlık” Açıklamalarına Tepki Göstererek Görevinden İstifa Etti
 

 İYİ Parti Yozgat İl Başkanı Metin Özışık, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’in HDP’ye yönelik “bakanlık” açıklamalarına tepki göstererek görevinden istifa etti.
Partisine istifa dilekçesini sunan Özışık, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
“Başkan yardımcılığı yapmış bir kişinin sözleri tüzel kişiliği kapsar. Ben önce Allah, sonra devlet kültüründe yetişmiş, ömrünün 4 yılını terörle mücadele ile geçirmiş, 22 okul arkadaşını şehit vermiş, şehitleri kucağında taşımış, o şehitlerin kanı ellerinde kucağına karışmış, yıllarca şehitlerin sesleri ile gece yarıları kan ter içinde irkilerek uyanan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Alparslan Türkeş ile aynı okuldan Harbiye’den mezun olmayı fani hayatında en büyük onur sayan, emekli binbaşıyım. ‘PKK’ya bakanlık verilebilir’ diyen bir zihniyetle aynı masada olmayı kabullenmem mümkün değildir. Bu sebeple bugüne kadar Yozgat halkının takdirini kazanarak ve hiçbir menfi olayla anılmadan yürüttüğüm İl Başkanlığı görevimden istifa ediyorum.”

İYİ Parti Yozgat İl Başkanı Metin Özışık Görevinden İstifa Etti
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!