İSLAMA SALDIRI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bizi yaratan yüce Rabbim yeryüzünde bir halife yaratacağını emir buyurunca, melekler itiraz eder. “Yarabbi! Hikmetinden sual olunmaz. Bizler emrine amadeyiz. Yaratacağınız insanlar yeryüzünde fitne ve fesada sebep olabilirler. Sana ibâdet etmezler. Onların bir kısmı isyan ederler” dediğinde, yüce Rabbimiz Hz. Âdem (a.s)’ı yaratarak bütün meleklere, cinlere ve şeytana Âdem’e secde etmelerini emretmişti.

 Melekler ve cinler bu emre uyup, Âdem’ secde ederlerken şeytan secde etmemiş ve huzurdan kovulmuştu. Şeytan insanları yoldan çıkarıp azdırabileceğini iddia ederek yüce Rabbimizden kıyamete kadar mühlet ister. İstenilen mühlet kendisine verilir. Dünya durdukça şeytan, şeytanlığına insanları azdırarak, isyan ettirerek, yoldan çıkartmaya dün olduğu gibi bugünde devam ediyor.

Oysaki yüce yaratanımız, insanı bütün yaratılmışların üstünde, eşrefi mahlûk olarak yaratmıştı. Dünya kurulduğu ilk günden bu güne, hak ile batıl mücadele eder durur. Zaman zaman batıl hakka öyle hücumlarda bulunur ki, ne zaman, nerde, neyle karşılaşacağınızı bilemezsiniz.

Geçtiğimiz gün bir gazetemizde, haber olarak duyurulan “İslam dünyasına yönelik yeni bir komplo” başlığı ile bir yazı okudum. Haberde; “Arka cebi üzerinde “besmele” (Arapça, Bismillahirrahmanirrahim) yazısı olan blue jeansler (kot pantolon) piyasaya sürüldü. Kot pantolonların Birleşik Arap Emirlikleri (BAE)’ndeki “El-Nucum” adlı firma tarafından üretildiği belirtildi. İran’a sokulmaya çalışılan kot pantolonlarına güvenlik polisleri tarafından el konuldu. İran güvenlik polisinin, yurda kaçak yollardan getirilen ve arka cepleri üzerine Arapça olarak “Besmele” yazısı işlenmiş olan kadın kot pantolonlarıyla ilgili takibatını artırdı.

 İlk başta Çin tarafından üretildiği sanılan kot pantolonların ABD-İsrail ortaklığı olan bir firma tarafından yapıldığı kaydedildi. İranlı yetkililer, ekonomik ve siyasi rekabetlerden dolayı Çin’i İslam ülkelerinden çıkarmaya çalışan ABD-İsrail ikilisinin bu işi organize ettiklerini açıkladı. Konuyla ilgili soruşturma devam ediyor.

Bu haberi okuyunca ister istemez, insanlık nereye gidiyor diye kafamızı iki elimizin arasına alıp, tefekkür ederek düşünmemiz gerekmez mi? “İnsan, inkârla insanlığını yitirince, hayvanlık derecesinde kalmaz. Daha da aşağılara iner” diyor Kuranı Kerim… İnsanlığını yitirtenin de, onun anası, babası ve çevresi olduğunu söyler İslam peygamberi Hz. Muhammed (sav). Melek yaradılışlı çocuklarımızı şeytan fikirli insanların fikir sütüyle beslersek, bir gün gelir şeytana pabucu ters giydiren, adam azmanları yetiştiririz.

Tıpkı insan kıçına giyilen kot pantolona besmele yazan haysiyetsiz, şerefsiz, hayvandan daha aşağı olan sözüm ona insanlar gibi…

Melek yaradılışlı çocuklarımızı şeytanî fikirlerle besleyerek, katil, hortumcu, zalim, gaddar, çıkarcı ederiz. Meleklerden üstün olan insanı, şeytanların kaçacağı hale getiririz. Gelin görün ki, yukarda anlattığım haberi okuduğumda, başımdan vurulmuşa döndüm. Bir Müslüman, bir mü’min olarak…

Dahası bu tür pervasız, imansız, insafsız, mesnetsiz tavırlar ne acıdır ki, yine Müslüman olan bir ülkede yapılıyor ve diğer Müslüman ülkelere de sokulmaya çalışılıyor.  Bu olayı nefretle, şiddetle yeriyor, edepsizce yapılan bu akıl almaz durumu, protesto ediyorum. İnanıyorum ki bu durum sayıları bir milyar yedi yüz bini bulan İslam ülkeleri tarafından tel-in edilecek ve yerilecektir. Yapan, edepsiz her kimse bunun cezasını çekmelidir diyorum Vesselam…                                                                  

    23 KASIM 2009 PZT

İSLAMA SALDIRI
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!