İSKENDER MİNAR: “YOZGAT İÇİN YENİ BİR UFUK”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2001 yılında AK Parti’de bizzat kurucu üye olarak göreve başlayan Av. İskender Minar, 28.Dönem Milletvekilliği seçimlerinde “Yozgat’ın Geleceği için Hizmet’e Talibiz” diyerek aday adaylığı çalışmalarını başlattı.

AK Parti Genel Merkezinde hâlihazırda Avukatlık görevini sürdüren İskender Minar, gazetemizi ziyaret ederek, İmtiyaz Sahibimiz Ahmet Büyüksoy ve muhabirlerimizle bir görüşme gerçekleştirdi. Kamuoyunca milletvekili aday adaylığında güçlü isimlerin başında gelen Av. İskender Minar, Şefaatli ve Yerköy’de yaptığı parti içi ziyaretleri sonrası ilimiz merkezinde ses getirmeye başladı.Av. İskender Minar, 15 Temmuz Darbe davasında Başbakanlık/ Cumhurbaşkanlığı vekil avukatı olarak yargı sürecinin tamamında yer aldı. Minar; “Dün, bugün her zaman AK Parti’deydim ve hep AK Partili kalacağım. Milli değerler ışığında yeni bir vizyonla 28.Dönem Milletvekilliğinde aday adayıyım” dedi. Aday adaylığında sesi en gür çıkan ve şimdiden tevazu toplayan Av. İskender Minar, şu açıklamalarda bulundu, ”05.10.1974 tarihinde Yozgat’ta doğdum. İlk orta ve lise eğitimimi Yozgat Yerköy’de tamamladım. 1994 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olarak 1996 yılından itibaren Ankara’da avukatlık yapmaktayım. Ankara 2 nolu Barosuna kayıtlı mesleğime devam etmekteyim. 2001 yılında Ak Parti’nin kuruluş çalışmalarına katılarak Genel Merkez Gençlik Kolu Kurucu MYK-MKYK üyesi olarak partimizde göreve başladım. Partimizin kuruluş, 2002 Genel Seçimleri, Sayın Cumhurbaşkanımızın 2003 yılı Siirt seçimleri ve 2004 yılı Genel Seçimlerinde aktif olarak Genel Merkez Görevlisi olarak farklı illerde çalışmalar yürüttük. 2007 Milletvekili Genel Seçimlerinde Yozgat 6. sıra milletvekili adayı olarak, 2015 Haziran ve 2018 Milletvekili Genel Seçimlerinde Yozgat 4. sıra milletvekili adayı olarak seçimlere katıldım. 15 Temmuz ana darbe davası olan AKINCI ÜSSÜ darbe davasında BAŞBAKANLIK/ CUMHURBAŞKANLIĞI vekil avukatı olarak yargı sürecinin tamamında görev aldım. Şimdi de 28. Dönem Milletvekilliğinde aday adayı olarak karşınızdayım. Aday olarak gösterildiğim takdirde, Yozgat’ın geleceği için hizmet’e talibim.AK Parti Gençlik teşkilatlarından, seçim meydanlarına uzanan bu AK yolculuğumda Yozgat Milletvekilliği görevi de nasip olursa elimden gelenin bir fazlasını yapacağımdan hiçbir hemşerimin şüphesi olmasın.”

İSKENDER MİNAR: “YOZGAT İÇİN YENİ BİR UFUK”
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!