İş yerlerine Türkçe isim veren esnafa teşekkür belgesi verildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesinde Türkçe Öğretmeni Selim Köse tarafından başlatılan kampanya çerçevesinde iş yerlerine Türkçe isim veren esnafa teşekkür belgesi verildi.

Akdağmadeni Atatürk İmam Hatip Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Selim Köse öncülüğünde ilçede ‘Dil Bayramı’ dolayısıyla kampanya başlatıldı. Kampanyada iş yerlerine Türkçe isim veren esnaf, teşekkür belgesiyle ödüllendirildi.

İlçede Türkçe farkındalığını artırmak amacıyla böyle bir kampanyaya okul olarak imza attıklarını söyleyen Türkçe Öğretmeni Selim Köse, “Kültür ordusunun bireyleri olan öğrencilerimizle beraber ilçemizdeki ekmek teknelerine Türkçe isimler veren esnafımızı ziyaret edip teşekkür sertifikası takdim ettik. Bu yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz ve daha sonra geleneksel hale getirmeyi düşündüğümüz bu anlamlı etkinliğin Türk diline gereken önemin verilmesi hususunda bir adım olmasını temenni ediyor, Türkçe söyleyen, Türkçe hisseden, Türkçe düşünen aziz milletimizin Türk Dil Bayramını kutluyoruz.” şeklinde konuştu.

KAYNAK : İHA

İş yerlerine Türkçe isim veren esnafa teşekkür belgesi verildi
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!