İlyas Arslan kimdir?

Yozgat eski Milletvekili İlyas Arslan kimdir?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yozgat eski Milletvekili İlyas Arslan kimdir?

1956 yılında Yozgat Sorgun’da doğmuştur. Atatürk Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur. Yibitaş Holding Ticaret Müdürlüğü, Yimpaş Holding Yönetim Kurulu Üyeliği, Başkanvekilliği, Genel Müdürlüğü, Fazilet Partisi ve Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucu Üyeliği, XX., XXI. ve XXII. Dönem TBMM Yozgat Milletvekilliği ile TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanlığı yapmıştır. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Siyasi Hayatı

Fazilet Partisi ile Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kurucu Üyesi’dir. 24 Aralık 1995 (20. Dönem) tarihinde yapılan genel seçimlerde Refah Partisi’nden (RP), 18 Nisan 1999 (21. Dönem) tarihinde yapılan genel seçimlerde Fazilet Partisi’nden (FP), 3 Kasım 2002 (22. Dönem) tarihinde yapılan genel seçimlerde ise AK Parti’den Yozgat Milletvekili seçilmiştir. TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanlığı yapmıştır.

Vefatı

20 Ekim 2006 tarihinde Ankara’da kalp krizi nedeniyle vefat etmiştir. Sorgun’da Salih Paşa Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verilmiştir. Haber Merkezi

İlyas Arslan kimdir?
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!