İLK MAHSULLER TOPLANMAYA BAŞLANDI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yozgat’ta tarım bölümünün bulunduğu Aydıncık Kazankaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lise ve Kadışehri Şehit Doğan Özpolat Çok Programlı Anadolu Liseleri mahsullerini toplamaya başladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, “Sınıflarında teorik bilgiyi öğrenen öğrencilerimiz okullarımızın fiziki şartlarının avantajlarını da kullanarak geleneksel tarım tekniklerinin yerine modern ve teknolojiyle bütünleşmiş tarım metotlarını uygulama fırsatı bulup yaparak yaşayarak öğrenmekte toprağa dokunarak öğrendiği bilgiyi  pratiğe dönüştürmektedir. Dedi.

4 Farklı Türden 1600 Adet Marul Fidesi

Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı “2022-2023 Eğitim Öğretim sezonunda Tarım Alanı öğrencilerimiz uygulama derslerinde seramızın bir önceki yıl ekilen son ürünlerini toplayıp bitki köklerini seradan temizledikten sonra Ekim ayının son haftası seramıza 4 farklı türden 1600 adet marul fidesinin ekimi gerçekleştirildi. Kadışehri Şehit Doğan Özpolat Çok Programlı Anadolu Liselerimiz Tarım Alanı son sınıf öğrencilerimiz Türkiye’nin en büyük meyve bahçelerinden olan beş bin dönümlük Kabalı Bahçe İşletmesinde stajlarını yaparak alanlarından tecrübeli olarak mezun olmaktadır.

Okullarımıza başarılı bir eğitim öğretim yılı diliyor, tercih döneminde öğrencilerimizi tarım alanına bekliyoruz.” Şeklinde konuştu.

İLK MAHSULLER TOPLANMAYA BAŞLANDI
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!