İLK DEFA EV ALACAKLARA UMUT!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son zamanlarda ev fiyatlarının artmasının yanından bankaların da konut kredisi vermemesi piyasa da derin bir sessizliğe neden olmuştu. Vatandaş ve emlak sektörüne müjde gecikmedi. Düşük faizli yeni ‘süper konut kredisi’ geliyor. İlk kez ev sahibi olacaklar için çalışmalar yavaş yavaş başladı.

Yeni konut kredisi için sinyali Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz vermiş ilk kez ev sahibi olacakları teşvik edecek düzenlemeler üzerinde çalıştıklarını söylemişti. Emlak sektöründe ve vatandaşlar arasında kulaktan kulağa gezen haberler sonucunda piyasanın da canlanacağı yönünde de konuşmalar başladı.
PİYASA ŞU AN ÇOK DURGUN
Yozgat’ta sektörde isim yapmış Emin Emlak Sahibi Emin Sarıkaya şu an piyasanın çok durgun olduğunu böyle bir projenin hayata geçmesi sonucunda can suyu olacağını dile getirerek: “Şu an piyasa haddinden fazla durgun. Bankaların konut kredisi vermemesi adeta işlerimizin durma noktasına geldiğini söyleyebiliriz. Böyle bir projenin hayata geçmesi ev fiyatlarında da etkili olacağı gibi vatandaş içinde ev sahibi olma şansı artıyor. Bizlerde sektör de biraz olsun işlerimizin canlanmasına vesile olur” dedi.
EKİMDE HAYATA GEÇMESİ PLANLANIYOR
Konut kredisinde faizler Haziran ayında yüzde 18 seviyesindeydi ama Ağustos ayında yüzde 35’lere kadar yükseldi. Faizlerin yüksek olmasının yanında bankaların kredi vermemesi de satışlara doğrudan yansıdı.
Konut kredisinde yeni kampanyanın sektörü de canlandırması beklenirken düzenlemenin Ekim ayında hayata geçirilmesinin planlandığı öğrenildi.

HABER: BÜLENT KALABALIK

İLK DEFA EV ALACAKLARA UMUT!
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!