İLİM YAYMA CEMİYET YOZGAT ŞUBESİ 5’İNCİ OLAĞAN GENEL KURULU TOPLANDI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hafta Sonu İlim Yayma Cemiyeti (İYC) Yozgat Şubesi 5’inci Olağan Genel Kurul toplantısını gerçekleştirdi. Nurullah Nurdoğan, İYC’nin başkanlığına getirildi.


Gerçekleştirilen genel kurula AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, Bozok Üniversitesi Rektörü Profesör Dr. Ahmet Karadağ, Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Zafer Kişi, siyasi parti ve STK temsilcileri ve davetliler katıldı.
İlim Yayma Cemiyeti Yozgat Şubesi Başkanı Nurullah Nurdoğan sözlerine şu şekilde devam etti; “İlim Yayma Cemiyeti 1951 yılında kurulan ve Türkiye’nin ilk STK’sı ve 72 yıldan itibaren ilim irfan yolunda memleketin evlatlarına, topluma katkı vermeye gayret ediyor. Ülkemizin en köklü çınarlarından biridir. İlim Yayma Cemiyetinin Türkiye’de 200 şubesi 180’e yakın yurdu bulmaktadır. Bu yurtlarımızda 30 bin civarında erkek ve kız öğrencilerimiz kalmaktadır. Yozgat’ta 135 kişilik olan öğrenci yurdumuzda bugün 90 erkek öğrencimiz yurtta kalıyor. Yurtlarımızda öğrencilerimize ve halkımıza yönelik çeşitli faaliyetler gerçekleştiriyoruz. Çarşamba günü halka açık tefsir ve hadis sohbetleri yapıyoruz. Sohbetlerimiz üniversite hocalarımız tarafından gerçekleştiriliyor. Ayrıca öğrencilerimiz kendi aralarında hocalarımız öncülüğünde sohbetler etkinlikler yapıyorlar. Pandemi öncesi hazır hale getirilen İlim Yayama Cemiyeti Eğitim Merkezimizde hafta sonları “marifet okulumuz” var. Türkiye’de 54 şubede uygulanan marifet okulumuz Cumartesi ve Pazar günleri ortaokul ve lise öğrencilerimiz için açık oluyor. Cumartesi günleri kız öğrencilerimizi Pazar günü ise erkek öğrencilerimizi eğitim merkezimizde ağırlıyoruz. Sabah saat 9 gibi gelen öğrencilerimiz kahvaltılarını yapıp öğlen saat 1.30’ a kadar burada kendi etkinliklerini faaliyetlerini rehber öğretmenleri ile birlikte yürütüyorlar. Bu yıl marifet okulumuzda 70 öğrencimiz var. Servis olmadığı için uzak okullarımızdan öğrencilerimiz getiremiyoruz. Keşke hafta sonları da servis koyabilsek de tüm öğrencilerimiz yapmış olduğumuz etkinliklerimizden faydalanabilseler. İnşallah ikinci dönem sadece İlahiyat Fakültesi 1’inci sınıflara yönelik Fatih Medreselerinde uygulanan klasik eğitim uygulamaya koyacağız. Bu proje için Türkiye’de 10 pilot il seçtiler. Bunlardan bir tanesi de Yozgat Bozok İlahiyat Fakültemiz. Burada eğitim gören öğrencilerimizde Doçent Dr. Mehmet hocamızın koordinesinde eğitimlerini sürdürecek. Almış oldukları eğitimler ile inşallah ileride akademisyen olma anlamında katkı verecektir. İnşallah eğitimi merkezimizde öğrencilerimiz 2. dönem eğitimlerine başlayacak. Ayrıca eğitim merkezimizde yaz okulumuz açtık. Yaz okumuzda bu sene 80 öğrencimiz hizmet aldı. Yılsonunda Kültür müdürlüğümüzün katılımı ile yaz okulu mezuniyet törenimizi gerçekleştirdik. İlim Yayma Cemiyetimizin ana gayesi vatana millete hizmet edebilecek, faydalı olabilecek topluma katkı sağlayacak aydınlık nesillerin yetişmesidir. Ben burada başka kendim olmak üzere gönüllülük ve fedakârlık olmak üzerine çalışıyoruz. 20 kişilik bir yönetim kurulu üyemiz bulunmakta, bunlardan 7 asıl, 7 yedek ve üyelerimiz ile katkı vermeye devam ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz. Ben bir kez daha buradan destek veren yanımızda olan herkese bir kez daha teşekkür ediyorum.”

İLİM YAYMA CEMİYET YOZGAT ŞUBESİ 5’İNCİ OLAĞAN GENEL KURULU TOPLANDI
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!