İlçenin İmar 18 Problemleri Kökten Çözülüyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çayıralan Belediyesi tarafından ilçede mahkeme kararı ile iptal edilen imar 18 uygulamalarının 100 hektarlık alandan oluşan toplam 11 kısmın imar 18 (parselasyon) işlemleri tamamlanacağı duyurusu yapıldı.

Çayıralan Belediyesi tarafından yapılan açıklamada şu bilgilendirmelere yer verildi: ”Yıllardır ilçemizde mahkeme kararı ile iptal edilen 18 uygulamalarından dolayı ham kadastro parseli olan bazı alanlarda imar 18 uygulamaları ertelenmekte idi.

Belediyemizce 2024 yılı içerisinde tapular teslim edilecek şekilde 100 hektarlık alandan oluşan toplam 11 kısmın imar 18 (parselasyon) işlemleri tamamlanacaktır. Yapılacak çalışmalar ile birlikte ilçemiz imar planı sınırları içerisinde olan arsaların tamamına yakını inşaat yapmaya elverişli hale gelecek ve altyapı hizmetlerinden (doğalgaz, elektrik, su, kanalizasyon vb.) faydalanabilecektir. İmar 18 uygulaması yapılacak olan bölgeler haritada işaretlenmiş olup bu doğrultuda gerekli işlemler başlatılmıştır. Süreç ile ilgili gelişmeler sosyal medyadan ve web sitemizden şeffaf bir şekilde duyurulacaktır” Haber Merkezi

İlçenin İmar 18 Problemleri Kökten Çözülüyor
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!