İL BAŞKANI BAŞER

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ak Parti’de İl Teşkilatı’nın feshiyle başlayan İl Başkanı kim olacak sorusu nihayet buldu. Fesihten 18 gün sonra genel merkezin görevlendirmesiyle Av. Yusuf Başer İl Başkanlığı koltuğuna oturdu. Günlerdir kamuoyunda il başkanı kim olacak tartışmaları da böylece ortadan kalktı.

  Ak Parti Yozgat İl Başkanlığı mazbatasını alan Yusuf Başer’i telefonla arayarak tebrik ettim. Ak Parti Yozgat İl teşkilatı yaklaşık 4 aydan beri bu konuyu tartışıyordu. Başkan kim olacak diye resmen müracaat edenlerin yanında, bir yığın kişi de gönlünden il başkanlığı koltuğuna oturmayı geçiriyordu.

3 kez tehir edilen başkanlık nihayetinde genel merkezin önce fesih, daha sonra da görevlendirmek suretiyle yeni sahibini buldu. Uzun bir maratondan sonra mazbatayı alan İl Başkanı Yusuf Başer koltuğuna oturur oturmaz, ayağının tozuyla düzenlediği basın toplantısında;
 “Ak Parti’nin kapısı bırakın Ak Partili dostlara, tüm Yozgatlıya açık olacaktır. Amacımız, Yozgat’a gönül vermiş Ak Partililer olarak, Yozgat’a en güzel hizmetin ekip ruhu anlayışı İle çalışmaktan geçtiğine inanıyoruz. Ak Parti’yi Yozgat’ta daha güçlü kılmak, Yozgat halkının Ak Partiye gösterdiği desteğin karşılığı olarak öncelikli olarak hükümetimizin Yozgat’a daha fazla istihdam sağlayacak yatırım yapmalarını temin etmek olacaktır. Bizim amacımız Ak Parti İçerisindeki arkadaşlığı, dostluğu ve kardeşliği pekiştirmek olacaktır. Biz gönülleri Kırmaya değil gönülleri kazanmaya talibiz. İl yönetimimiz yasal süre İçerisinde Yozgat Kamuoyunun da desteğini alacak arkadaşlardan oluşturmayı düşünüyoruz. Yozgat’ta bize teslim edilen Ak Parti Bayrağını daha yükseklere ekip ruhu anlayışı ile çıkarmak istiyoruz. Dava arkadaşlarımızdan ve Yozgatlıdan İstediğimiz şey doğru yaptıklarımızda yanımızda olmaları, yanlışlarımızda ise bizleri uyarmalarını istiyoruz” dedi.

 Bende çiçeği burnunda ki yeni İl Başkanına yeni göreviniz hayırlı, uğurlu olsun diyorum. Yusuf Başer Kızılay Başkanı olarak, Âcizane bendeniz de Kızılay  Başkan Yardımcısı olarak bir buçuk yıldan beri birlikte çalıştık. Bu süre içerisinde kendilerini yakinen tanıma imkânım buldum. Samimiyetine  dayanarak il Başkanı Yusuf Başer’e diyorum ki: Yozgat’taki siyasi anlayış, maalesef siyasi çıkarlarımız için birbirimizi yemekle günümüzü gün ettiğimiz bir süreçten geliyor. Bu durum bizi hiçbir yere getirmedi.

Hep kusursuz dost aradık bugüne kadar. Kusursuz dost arayan dünyada dostsuz kalır. Armudun sapı var, üzümün çöpü dememeliydik. Sizi seven insanları korumasını bilelim, affedici olalım. Kaybedecek bir şeyleri olmayan insanlardan korkmayı unutmayalım.

Zamanımızı problemler üzerinde değil, çözümler ve çıkış yolları üzerinde yoğunlaştırıp ona göre değerlendirelim. Allah bir lidere hayır murat ettiği zaman, onun etrafını dürüst yardımcıların almasını temin eder. O lider unuttuğu zaman onlara hatalarını hatırlatır, yardımcı olurlar. Allah bir liderden de hayrı çekip aldığı zaman onun etrafını kötü yardımcılarla kuşatır. Unuttuğu zaman hatırlatmaz. Hatırladığı zaman yardım etmez. Kötü işlerinde onu uyarmaz. 

Netice olarak sözümü Şeyh Edebali’nin; “ Ey oğul unutma ki; Yüksekte yer tutanlar aşağıdakiler kadar emniyetli değildir.” Allah yardımcınız olsun diyorum. Vesselam…

 27 TEMMUZ 2009 PAZARTESİ

İL BAŞKANI BAŞER
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!