İL BAŞKANI ARAYIŞI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bugünden itibaren Ak Parti İl Başkanlığı seçimine 12 gün kaldı. Kaldı kalmasına ama ortada bir takım aday isimler dolaşıyor. Bir iki kişi önceden adaylığını şifahi olarak açıkladı. Geride kalan birçok isim tilki kurnazlığı içerisinde Ankara’dan gelecek icazeti bekliyorlar olsa gerek.

Mevcut İl Başkanı Zekeriya Avşar: “ Ben bir dönem daha varım” diyerek kolları sıvadı. Arabasına bindi. İlçeler bazında beldelere delegelerin bulunduğu yerlere gidiyor, 3 yıllık icraatlarını, yaptıklarını, yapamadıklarını, tekrar seçilmesi halinde yapacaklarını anlatıyor, el sıkıyor. Kucaklaşıyor. Partilileriyle, delegeleriyle…
Bunun yanında Süleyman Bağcı’da; etrafında ki destekleyenleri ile birlikte çalışıyor.

Gözüken bu iki isim yanında gazetemizin www.merhabayozgat.com web sitesinde açmış olduğu “Yozgat Ak Parti İl Başkanı Kim Olmalı?” Anketimize bugüne kadar iştirak eden kişilerin muhtemel il başkanı adaylarına verdikleri oyları aynen aktarıyorum:

Celal Köse                    21

Çelebi Dursun              7

Fahri Açıkgöz                7

Hacı İbiş                         4

Harun Lekesiz               2

H. İbrahim Coşkun      37

Hüsnü Gezginci            107

Hüseyin Durusoy         12

Süleyman Bağcı           41

Zekeriya Avşar             96

Bu tabloya göre; Süleyman Bağcı ve Zekeriya Avşar’ın dışında ki isimlerden şu saat itibari ile tık çıkmıyor. Oylamaya baktığımızda Hüsnü Gezginci birinci sırada yer alırken Harun Lekesiz son sırada yer alıyor.

 Yozgat kamuoyunun beklentisi ise kantara çıkacak isimlerin bir an önce adaylıklarını ilan etmeleridir. Hani anlatılır ya: Aslan, mağarasının önünde uzanmış yatarken uzaktan tilkinin geçtiğini görünce: “Tilki kardeş, son günlerimi yaşıyorum. Gel de kucaklaşıp helalleşelim” der. Tilki de uzaktan “Helal olsun” der ve yürür. Aslan “Yerdeki izlere bak. Ormandakilerin hepsi geldi. Yalnız sen gelmedin” der. Tilki “Ormandakilerin hepsinin gidiş izi var da dönüş izi yok” diye cevap verir ve uzaklaşır.

Bizim adaylarda maşallah tilki kurnazlığı içerisinde son gün, son saati bekliyorlar olsa gerek. Bir kısmı da uzaktan el sallayarak kurda, kuşa, aslana yem olurum diye adaylığını açıklamıyor olabilir. Bir başka ifade ile her ne de olsa birçoğu, tahsilli adaylarımızın. Onlar biliyorlar ki; makam, mevki, şan-şöhret,  servet gibi bazı makamlar, aslanın ağzı gibi. Gidişi var dönüşü yok diye isimlerini gizliyor olamazlar mı?

Bir kısmı tilki uykusuna yatmış, şuan olayları izliyor… Bir kısmı mevcut il başkanının 3 yıldan beri aha bugün, aha yarın veto yemesini… Bir kısmı da Ankara’dan gelebilecek icazeti bekliyor olabilirler. Aklınızı seveyim.

Ak Parti gibi tek başına iktidar olan bir partinin 500 bin nüfuslu Yozgat ilimizde hükümetle halk arasında köprü olabilecek ehliyet, liyakat ve donanıma sahip olması beklenir.

Âhirkelâm seçilecek kişi Yozgat’ın gelişmesi, kalkınması, güzelleşmesi için projeler üretecek kılavuz kaptan olmalıdır… İşsizlerine çare olacak, iş imkânları sağlayacak… Fakir fukaranın imdadına koşacak… Temsil ve ağırlama da misafirperver… Gönüllere hitap edecek, güvenle partiyi temsil edebilecek, bilgi birikimine sahip aynı zamanda konuşmasını bilen, halkı tanıyan, halkın içinden bir il başkanı aranıyor olsa gerek. Vesselam

12 Mayıs 2009 PERŞEMBE

İL BAŞKANI ARAYIŞI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!