İKİ KONUYA ÇÖZÜM

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dün öğle saatlerinde bir ahbabımın işyerine girdim. Baktım ki, Milletvekili Mehmet Çiçek, İlçe Başkanı Mustafa Türkmen, eski İl Başkanı Yusuf Bahri Yazarel, partinin eski yönetim kurulu üyelerinin bir kısmı ile muhabbet ediyorlardı.  Hoş beşten sonra Mehmet Çiçek, her zaman ki gibi benim geçmiş dönemdeki il başkanı seçimimi gündeme getirerek “Ahmet’ten alacağımız çok şey var, siyaseti Ahmet’ten öğreneceksin” dediği sırada hemen taşı gediğine koydum. “Ne zaman karşılaşsak aynı şeyi tekrar ediyorsun. Ne söyleyeceğimi de unutturuyorsun. Bu kez başka şeyler konuşalım” dedim. “Esasında benim Mehmet Çiçek’ten öğreneceğim çok şey var. Biz hep akıntıya kürek çektik. Mehmet Çiçek, siyasette on şey biliyorsa, bizim bildiğimiz sadece beşidir. Bildiklerini de bize de söylemiyor” Diyerek latife ettim. “Hatta benim ilçe başkanı Mustafa Türkmen’den bile öğreneceğim çok şey var. Onun siyaseti bizden de önde” diye ekledim.

Kaleme aldığım ‘Topu Taca Atmak’ ve ‘Üniversite Yolu’ ile ilgili konuları gündeme getirdim. Mehmet Çiçek, benim yaptığım izahattan sonra “Ahmet, bizim telefonumuz var. Bu tür hayati meselelerin önemine binaen bana bildirsen, olmaz mı? Her zaman gazete bize ulaşmıyor. Bizim de gazete okuma imkânımız olmuyor. Genelde okumama rağmen…”

Ben de kendilerine “danışmanınız ne güne duruyor? Açar sitemizi Yozgat’ın meselelerini yakinen takip eder, sizi de bilgilendirir” dedim. Çiçek, derhal telefonuna sarıldı. Aradı hemen İller Bankası Genel Müdürünü. “Yozgat’ta ki revizyon çalışmalarının nerdeyse bir yıldan beri devam ettiğini, yıl sonunda ancak bitirilebileceğini, meclise havalesi ile askı  süresinin önümüzdeki yıl boyunca da sürebileceğini, Yozgat’ta ki yap-sat yapan, müteahhitlik yapan müteşebbislerin sıkıntı içerisinde olduklarını, bunların bağlantılarının alım satım taahhüt işlerinin olduğunu, dolayısıyla sıkıntıya düşeceklerini yapılan bu hizmetin bir şekilde devam etmesi gerektiğini, Yozgatlıların da böyle talebi olduğunu  anlattı.

 İkinci konu üniversite yoluyla ilgili idi. Rektör hanımla, Vali Beyle görüştüklerini, şimdiki haliyle üniversite kampus alanında yapımı büyük ölçüde tamamlanan 1000 kişilik kız öğrenci yurdunun yapılmakta olan bölünmüş yolun kısmen üzerine yerleştirildiğini, bu konunun değişik bir yolla çözüleceğini, çözülmesi gerektiğini belirttikten sonra yine telefonuna sarıldı, aradı yetkilileri. Mevcut yolun hızlı tren güzergâhına kadar devam etmesi gerekir. Bir şekilde bugün hemen, şimdi oraya kadar giderek bir ön çalışma yaptıktan sonra konunun önce bölgeye, daha sonra da genel müdürlüğe iletilmesi talimatını verdi. Kendisinin de bu konuyla derhal ilgileneceğini, en kısa sürede mevcut yola ilaveten hızlı tren güzergâhına kadar yapılmasının elzem olduğunu ifade etti.

Ayrıca Yozgat’ta önemli şeyler oluyor. Ben Musabeyli Barajı diyorum. Bu ne anlam ifade ediyor biliyor musunuz? Bu baraj bitirildiği zaman Yozgat’ın 50 yıllık içme suyu ve sulama sorunu kalmayacak demektir.

 Hızlı tren hakeza tarihi bir olay, Yozgat için tarif edilemeyecek derecede ehemmiyeti olan önemli bir projedir. Göreceksiniz bugünden itibaren 900 gün sonra Yozgatlı hızlı trene binmenin mutluluğunu yaşayacaktır” dedi.

 Kısa ama benim için anlam ifade eden geçtiğimiz iki gün zarfında kaleme aldığım konuların önemli olduğunu Milletvekili Çiçek’te vurgulamış oldu. İleriki dönemde yaşanacak sorunlara şimdiden çözüm bulması açısından atılan adımları da yerinde görüyorum. Bundan böyle Merhaba Yozgat gazetemiz ilk çıktığı günden bugüne önümüzdeki günler, aylar, yıllar içinde de bu tür konuları irdelemeye devam edecektir diyorum vesselam…  

8 MAYIS 2009 CUMA

İKİ KONUYA ÇÖZÜM
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!