Hizmet İçi Eğitim Semineri

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanlığı tarafından ülke genelinde çeşitli illerde Aile ve Dini Rehberlik Bürolarında (ADRB) görev yapan Din görevlilerine yönelik hizmet içi eğitim semineri başladı.

Seminerin açılış programına Din Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Şaban Kondi, Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanı Dr. Elif Arslan, İl Müftüsü Ali Gülden, Şehit İbrahim Yılmaz Dini İhtisas Merkezi Müdürü Zeki Günbey katıldı.

Yozgat Şehit İbrahim Yılmaz Dini İhtisas Merkezi’nde başlayan eğitim semineri, Kur’an-ı Kerim tilaveti sonrası Din Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Şaban Kondi’ nin yaptığı konuşmalarıyla başladı. Yaptığı konuşmada Kondi, “Arkadaşlar siz insanları iyiye güzele davet ediyorsunuz, hayra davet ediyorsunuz. Sizin davetinizden daha güzel bir davet yok. Arkadaşlar, biz bu dini anlatmakla yükümlüyüz, sorumluyuz. Aile ve Dini Rehberlik anlamında yaptığınız her faaliyet için teşekkür ediyor, vazifenizde kolaylıklar diliyorum.” İfadelerini kullandı.

Hizmet içi eğitim semineri açılışına katılan Müftü Gülden yaptığı selamlama konuşmasında, ” Değerli hocalarım ilimize hosgeldiniz. Hepimiz biliyoruz ki tüm peygamberler meşru bir zeminde aile kurmayı tavsiye etmiş, kendileride en güzel örneğini ortaya koymuştur. Hz.Muhammed (SAV) aile üzerinde en güzel örnekleri vermiş, bizleri de teşvik etmiştir. Ancak şu anda aile kurumunu yok etme adına küresel anlamda ciddi bir gayret var. Tüm bunlara çözüm bulmak adına herbiriniz müftülükleriniz ve Başkanlığımızın koordinesinde aile anlamında ortaya çıkan problemlere katkı sunuyorsunuz. İnşallah seminerimiz aile adına yaşadığımız sorunlara iyi cevaplar verme anlamında faydalı olur. Buradan aldığınız bilgileri sahada en güzel şekilde vatandaşlarımıza yansıtabilmenizi Cenab-ı Allah’ tan niyaz ediyor, semineri ilimizde tertip eden Diyanet İşleri Başkanlığımıza teşekkür ediyor, hepinize hoşgeldiniz diyor saygılar sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Aile ve Dini Rehberlik Büro/Merkezlerinde görev yapan Din görevlilerine yönelik düzenlenen hizmet içi eğitimi beş gün sürecek. Haber Merkezi

Hizmet İçi Eğitim Semineri

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!