HER ŞEY BİTTİĞİNDE ÖFKE BAŞKA OLACAK

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Deprem, deprem üstüne… Güneydoğu illerimizde ya gerçek bir deprem ya da artçıları peş peşe gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz gün yine merkez üssü Hatay’ın Defne ilçesinde 6,4 büyüklüğünde bir deprem, ondan hemen sonra da 5,8 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Bu depremlerde 6 kişi hayatını kaybederken 294 kişi yaralandı. Deprem bölgelerinde bugüne kadar 6 binin üzerinde artçı deprem meydana geldiği de yetkililerce belirtiliyor.

Okulların tekrar açılmasıyla birlikte Elâzığ’a giden karı koca öğretmen olan torunum ve eşi daha okula başlayamadan evlerine giremediklerini ve iki gecedir dışarıda olduklarını söylüyorlar. Araba içinde soğukta tir tir titrediklerini, üç yaşındaki çocuklarını nasıl koruyacaklarını bilemediklerini ifade ediyorlar.

Öğretmen perişan, öğrenci perişan, esnaf perişan, iş adamı perişan kadınımız, kızımız, köylümüz, çiftçimiz, çoluk çocuklar perişan…

Şu soğuk kış günlerinde haftalardır çaresizlik içinde yarının ne getireceğini bekliyorlar. Cenabı haktan ümit kesilmez. Depremler durur güneş açar baharla birlikte yaralar sarılır. Necip milletimizin asil evlatları maddi manevi yardımlarını ve desteklerini esirgemez depremzedelerimizden.

Son günlerde ilimden irfandan nezaketten zarafetten uzak bazı mihraklar TV kanallarına çıkıp arzı endam ediyor ve gerdan kırıyorlar. Kaba tabirimi mazur görün lan lun ediyorlar da söyledikleri söz birlik beraberliğimiz açısından bir anlam ifade etmiyor.

Hâlbuki bu günler birlik ve beraberliğimizi dünden daha çok korumamız gereken günlerdir. Belediye Başkanları ve yönetimleri hala sen ben kavgası yaparak, senin ilçende beldende yıkılanlar, uçanlar, enkaz yığını haline gelen binalar. Ben yapmadım sen yaptın gibi ucuz ve basit şeylerin kavgalarını yaparak bu milleti kendilerinden tiksindiriyorlar.

Şunu bilmelidirler ki millet bunların hiçbir lafına, ağızlarından çıkan hiçbir söze itibar etmiyor.

Ak Partili belediye yandaşına, sempatizanına ihale vermişte CHP li bir Belediye Başkanı veya bir başka partili müteahhidine iş vermemiş mi?

İhale veren de, ihale alanda binası yıkılanda, yıkılmayanda tecrübelerin, hata ve kusurlarını bir bir düşünerek, birbirlerini suçlamak yerine yapılan hataları yanlışları ortadan kaldırmak için çalışmalılar. Bundan sonra ne yaparızı düşünmeliler.

Yanlış yapanı tespit ederek yargıya teslim etmek, varsa hata ve kusuru cezasını çekmesi için gerekeni yapmak yerine partilerin birbirlerine karşı zafer kazanılacak bir işmiş gibi bunu gündeme taşımaları doğrusu hiç hoş olmasa gerek.

Aksi halde ikinci bir depremi beyinlerimizde ve yüreklerimizde yaşarız. Acısı maddi yıkımdan daha ağır olur. İşte o depremin altında kalmak en kötüsü olsa gerek.

Her şey bittiğinde göreceğiz ki insanların öfkesi daha başka olacaktır diyorum vesselam.

HER ŞEY BİTTİĞİNDE ÖFKE BAŞKA OLACAK
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!