HASTANE DÜZENLENİYOR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dün ki yazımda, özel hastanelerin gün geçtikçe güçlenmekte olduğunu, fakat bu gücü yanlış yönde kullanarak insanların sağlığı üzerinde başka amaçlar güdüldüğünün söylentilerinden bahsettik.

Özel hastanelere bunlar bir söylentiden ibaret olmuş olsa dahi, insanların en değerli varlığı olan sağlıkları üzerinde bir takım oyunlar oynama ihtimalinin çok yanlış ve sakıncalı olduğunu ve insanların güvenlerinin çok önemli değerler olduğunu, bu değerlere de sahip çıkılması hakkında istekte bulunmuştuk.
Bu günkü konumuz ise devlet hastanesinde düşünülen ve gerçekleştirilen yenilikler. Özel hastanelerin güçlenmesiyle birlikte, devlet hastanelerindeki kalitenin yükseldiğini gözlemledik. Bugün gözlemlemeye de devam ediyoruz. Hastanede yapılan değişikliklerden bahsedecek olursak. Amaç olarak hastane etrafının yeniden düzenlenerek hem park yerinin çoğaltılması, hem insanların rahatlıkla hastane etrafında dolaşabilecekleri ve küçük park halinde yapılandırılan alanlarda da oturup konaklayabileceği, bir şeyler yenilip içilebileceği bir ortamın sağlanması genel amaçlardan bir tanesiydi.

Bugün bu amaçların bir bir gerçekleştirildiğini gözlemlemekteyiz. Diyebilirsiniz ki Yozgat’a yakışan bu mudur? Diyebilirsiniz… Bu düşünceniz de gayet haklısınız, fakat zaten esas düşünülen proje, Yozgat’ı kapsayacak ve ciddi manada ses getirecek bir araştırma hastanesi kurulması, mevcut hastanenin de başka bir alanda değerlendirilmeye alınması. Bu düşüncelere ne zaman hayata geçirilir onu bilmiyorum.

Mevcut hastane üzerinde çeşitli düzenlemeler yapılmış olması yine de sevindirici. Gerçekten bir hastaneye benzemeye başladığını söyleyebilirim. Geçmiş dönemlerde çok sıkıntılı dönemler oldu. Devlet hastanelerinde yaşanmayan kalmadı. Şu an insanlarımız eski sıkıntılardan uzak bir şekilde tedavilerini görmekteler. Durumun bu hale gelmesi her ne olursa olsun sevindirici bir haber.

Memleket için laftan öteye gitme zamanı çoktan geldi ve geçti. Konuşulmaların bugüne kadar hiçbir getirisi olmadı. Bugünden sonrada herhangi bir etkisi olmayacağını herkes gayet iyi biliyor.

Yozgat’a hizmet yapılması güzel bir şey. Çalışılıyorsa, düşünülüyorsa, emek veriliyorsa, takdir etmek lazım diye düşünüyorum. Böyle düşünen insanların içimizde, yanımızda olması çok güzel. Yozgat ancak bu düşüncelerle kazanacak. Bunun başka yolu yok. Yozgat’ın hastanesi hastaneye benzemiyordu. Bugün hastane için bir şeyler yapıldı ve yapılmaya devam ediyor. Yozgat hastanesini kazanıyor… Yozgat’ın üniversitesi, üniversiteye benzemiyordu, hala benzemiyor ama en kısa zamanda bu düşünceler eşliğinde çalışmalara başlanmalı ve gerçek üniversite anlayışı ilimize kazandırılmalı.

Yozgat’ta daha birçok şey gerçeğine benzemiyor. Tüm bunları saymaya gerek yok. Çünkü şehircilik anlayışını yeni kavrıyoruz. Artık bir şeylerin farkına varıyor olmamızı da gayet iyi buluyorum. Düşünmek de çok güzel bir etken. Hatta inanmak bilindiği üzere o işi yarı yarıya yapmak demek.

İnanalım öyleyse, düşünelim. Hayata geçirelim, el ele verelim. Bizde ayna görevini üstlenelim… Elimizi taşın altına koyalım… Yapılan her işi alkışlayalım… Takdir edelim… Yön verelim…

HASTANE DÜZENLENİYOR
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!