HASRET GİDERİLDİ, ÖDÜL TAKDİM EDİLDİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Akdağmadeni Gökdere Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, her yıl geleneksel olarak düzenlediği birlik ve beraberlik pikniğinde, Yozgatlı gazeteci-yazar Mustafa Eranıl’a derneğe katkılarından dolayı özel baskılı saat takdim etti.

Ankara’da yaşayan Akdağmadeni Gökdere Köyü sakinleri, Yenimahalle Yuvacık Mesire Alanı’nda bir araya gelerek, hem hasret giderdi hem de fikir alışverişinde bulundu. Piknik programına, Kocaeli de gazetecilik yapan Yozgatlı Mustafa Eranıl da katıldı.

DERNEK YÖNETİMİ GENÇLERDEN OLUŞUYOR

Dernek Başkanı İshak Erbek, birlik ve beraberlik adına her yıl düzenledikleri piknik programını bu yıl da gerçekleştirdiklerini belirterek, “Bu piknik vesilesi ile köylülerimizle bir araya geliyoruz. Günün yoğun ve yorucu ortamından uzaklaşarak; köylülerimiz bir birleriyle bir araya gelme imkânı buluyorlar. Çok güzel bir program oldu. Ankara’da bulunan köylülerimiz, bir araya gelerek güzel bir gün geçirdiler. Bu ve buna benzer programları bundan sonra da yapacağız” dedi. Erbek, dernek yönetiminin tamamen gençlerden oluştuğunu da vurgulayarak, “Derneğimizi daha aktif ve dinamik hale getirmek için çalışıyoruz. Derneğimize üye olan veya olmayan tüm köylülerimizi faaliyetlerimize davet ediyoruz” diye konuştu.

ERANIL’A ÖZEL BASKILI SAAT

Piknik programında, Kocaeli’de gazetecilik yapan Akdağmadeni Gökdere Köyü nüfusuna kayıtlı bulunan Gazeteci-Yazar Mustafa Eranıl’a ise, derneğe katkılarından dolayı bir önceki dönem dernek başkanlığı vazifesinde bulunan Latif Erdoğan tarafından, derneğe ait özel baskılı saat takdim edildi. Saati alan Gazeteci-Mustafa Eranıl ise, her daim dernek yönetiminin ve köylülerinin yanında olduğunu belirterek; memnuniyetini dile getirdi ve kendisine bu özel hediyeyi takdim eden dernek yönetimi ve bir önceki dermek başkanı Latif Erdoğan’a teşekkür etti.

KÖFTE GİLİĞİ İKRAM EDİLDİ

Yozgat yöresinin en önemli yiyeceklerinden olan ve sohbetlerin vazgeçilmezi olan köfte giliği, pikniğe katılan kadınlar tarafından hazırlanarak; katılımcılara ikram edildi. Ayrıca yine dernek yönetimi tarafından çeşitli ikramlarda bulunuldu, mangallar yakıldı, semaverde çaylar demlenerek ikram edildi. Yapılan piknik programından katılımcılar oldukça memnun olduklarını dile getirdiler. HABER MERKEZİ

HASRET GİDERİLDİ, ÖDÜL TAKDİM EDİLDİ
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!