HASAN ARUN BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞINA HAZIR

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yerel seçimlerde belediye başkan adayı olmak için AK Partiden aday adaylığını açıklayan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hasan Arun, basın mensuplarıyla bir toplantı gerçekleştirdi.

Yozgatlı vatandaşlara seslenmek için basın mensuplarını ağırlayan Hasan Arun’un Yozgat’ın belediyeciliği için akılcı düşünceleri var.

“RABBİM DEVLET’E VE MİLLET’E HİZMETKÂR EYLESİN”

Aday adayı Hasan Arun, konuşmasına Yozgat Belediye Başkanı olmak için çok istekli olduğunu ve millete hizmetkâr olmak için hazır olduğunu söyleyerek başladı.

Hasan Arun, belediyecilik başta olmak üzere tüm yönetim sistemlerinde 3 kaynağın doğru yönetilmeden başarıya ulaşılamayacağını söyledi.

Arun, ”İnsan kaynakları, bilgi kaynakları ve gelir kaynakları olarak 3 madde yönetimde başarıyı getirir. İnsan kaynaklarının yönetimi diğer iki maddenin başarılı olmasında birinci etkendir.

İnsan kaynakları profesyonel bir şekilde yönetilmezse kaynakta bulunan para da yönetilemez. Örnek olarak vermek gerekirse Ortadoğu ülkelerinin para yönünden güçlü yanları olmasına rağmen gelişmiş seviyeye gelememelerinin sebebi insan kaynaklarının başarısız yönetimidir” ifadelerine yer verdi.

“PROFESYONEL VE ŞEFFAF ÇALIŞACAĞIZ”

Hasan Arun, belediye yönetiminde göreve gelmesi halinde profesyonel ve veriye dayalı çalışma sistemi getireceklerini söyledi.

Hasan Arun 1000 kişinin çalıştığı bir belediyenin başarısız olmasının da bir başarısızlık olduğuna vurgu yaptı.

Mesai 08:00 da başlıyor ise 08:00 da her çalışanın görevi başında olmasını sağlayacağız.

Arun, ”Ben ve benimle birlikte çalışacak yönetimim yine aynı düstur ile çalışacağız. Bizleri yoğun tempoda çalışırken gören her belediye çalışanı örnek alıp istemsiz ayak uyduracaktır” dedi.

“DENETLENEBİLİR OLACAĞIZ”

Hasan Arun göreve gelmeleri halinde belediye yönetiminin ve belediye meclisinin aldığı her kararın gazeteler aracılığıyla Yozgatlı vatandaşlara duyurulacağını söyledi. Arun, ”Haftalık ve aylık duyurular ile vatandaşlarımız attığımız her adımı görecek. Toplantılar ve canlı yayınlar düzenleyerek vatandaşlarımızın bizlere soru sormasını ve eleştirmesini sağlayacağız. Şehrin akil insanlarından resmi olmasa da sözleri dinlenir bir heyet kuracağız. Denetleme yapan bazı özel şirketler ve firmalar var. Görev süremiz boyunca kendimizi gönüllü olarak incelemeye aldıracağız. Neleri doğru neleri yanlış yapıyoruz, belediyemizin veya çalışma sistemimizin eksikleri neler bunları dış bir gözden görmemizi sağlayacağız.

PROJELER ŞİMDİDEN HAZIR

Yozgat Belediye Başkan aday adayı Hasan Arun, henüz partisi tarafından aday gösterilmeden ve teşkilatıyla görüşmeler yapmadan büyük projeler duyurmanın yanlış olacağını söyledi. Fakat göreve gelmesi halinde nasıl bir çalışma prensibi uygulayacağına dair ipuçları verdi. Arun, ”Öncelikle devam eden önemli projelerimizin sağlıklı bir şekilde sonuca ulaştırılmasını sağlayacağız. Şehrin konut yapısından, otoparklarına, esnafın iş yeri ihtiyacından sosyal alanlara ve spor-bilim merkezlerine her konuda planlarımız var. Sokak hayvanlarının popülasyonlarının kontrol altına alınması bakımlarının yapılması gibi konularda da çalışmalarımız var. GES Projeleri gibi belediyemize imkan yaratacak kaynaklar için de çalışmalarımız sürüyor. Mahalle konaklarımızın daha aktif hale getirilmesini sağlayacağız. Bedensel veya zihinsel olarak desteğe ihtiyaç duyan bireylerimiz için özellikle bir konak tahsis edeceğiz. Aileler çocuklarını konaklara emanet edebilecek. Onlarla ilgilenen özel öğretmenlerimiz olacak. Çamlık milli parkına karavan alanı kuracağız. Ziyarete gelen turistlerimizin karavan tatili yaparken çocuklarını bırakabileceği bir çocuk köyü de hizmete alacağız. Evde bakım hizmetlerimiz ise birincil konularımızdan biri, evde psikolojik destek ihtiyacı olan vatandaşlarımızın ve fizyoterapi isteyen yaşlılarımızın yanı başında olacağız” dedi.

HABER: BÜLENT KALABALIK

HASAN ARUN BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞINA HAZIR
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!