HAMASET Mİ? HAKİKAT Mİ?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Süleyman Demirel’in üzerine “Dünya Lideri” tanımam (!)

Devlet Başkanları o varken oturmaya cesaret edemez, sözünü bitirmesini beklerlerdi (!)

Tabi ki İroni yapıyorum.Ne geçmişte ne de bugün bir fotoğraf karesine tav olacak kadar siyasi şuurumuzu yitirmedik. Ama hakkını teslim etmek gerekirse Süleyman Demirel bu işi iyi yaptı ve işini iyi yapmasının karşılığını ziyadesiyle aldı.

Türkiye onun gibisini görmedi. Hamaset, dini değerler üzerinden siyaset, demagoji ve sözünü inkar etmede üstüne yoktu. O da “USTA”ydı.
7 kere gitmiş 8 kere gelmişti. Anadolu İnsanı ona “Nurlu Süleyman” derdi.

Sözün özü hamaset Türkiye’de her zaman işe yaradı. Kimi zaman bir söz ile kimi zaman bir fotoğraf karesi. Kimi zaman bir yalan.Kim neye inanmak isterse işte…
Fil benzetmesi gibi kim neresine dokunur, neresinden tutarsa..

Hakikate gelince, hakikatin pek karşılığı olmaz bizim memlekette. Nitekim Necmettin Erbakan 50 yıllık siyasi Hayatı boyunca Türkiye’nin ve Dünya’nın hakikatini anlatmış ama bir karşılık bulamamıştı.
Ölü sevici bir memleket olduğumuz için olsa gerek vefatından sonra kıymete bindi ama ne yazık ki fikirleri değil kemikleriydi o da… Yine yanıldık, yine tutturamadık.

Erbakan Hoca’nın ne sağlığında, ne de vefatından sonra doğru anlaşılmadığını düşünüyorum. Son yıllarda Herkes ‘Erbakan’ı anlayamadık’ diye nedamet getiriyor.

Benden size dost tavsiyesi.
Erbakan Hoca’yı anlayın,
aldanmayın, aldatılmayın. Hamaseti değil hakikati arayın. Bir fotoğraf karesine tav olmayın!

Selametle kalın..

HAMASET Mİ? HAKİKAT Mİ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!