Halka arz için üç şirket daha SPK’ya başvuru yaptı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Halka arz olan şirketlerin artışı günden güne artarken SPK’ya halka arz olmak için başvurular da bir yandan devam ediyor. Penti, Artemis Halı ve Agrotech Yüksek Teknoloji de halka arz için SPK’ya başvuru yaptı.

Halk arz olmak için 3 şirket daha çalışmaya başladı. Başvuru yapan bir şirketin halka arz olması için belirlenen gerekli şartları tam sağladıktan sonra SPK’ya başvurusu gerekiyor. SPK da onay verdiği takdirde şirketlerin halka arz süreci başlıyor.

Kadın giyim üzerine faaliyet gösteren Penti (Penca Tekstil Çorap San. ve Tic. AŞ) Artemis Halı ve Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım AŞ halka arz için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK)başvurdu.

Söz konusu bu 3 şirketin halka arz olması için SPK’nin onayı beklenecek. SPK son olarak üç gün önce Simit Sarayı üretici firması DMR Unlu Mamuller Üretim Gıda Toptan Perakende İhracat AŞ’nin halka arzını onaylamıştı. DMR Unlu Mamuller ise 21-22 Eylül tarihlerinde talep toplayacak.
KAYNAK: MİLLİ GAZETE

Halka arz için üç şirket daha SPK’ya başvuru yaptı
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!