Hak sahiplerine evlerini biran önce teslim edin

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet Halk Partisi Yozgat Milletvekili Ali Keven, “TOKİ’nin mağdur ettiği ‘Menekşe Evleri’ hak sahipleri evlerinin bir an önce teslim edilmesini istiyor.” dedi.

Milletvekili Keven, Yozgat’ta arazisine Millet Bahçesi yapılan Menekşe Evleri’nin hak sahiplerini yeniden gündeme taşıdı.

Keven: “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Sayın Murat Kurum’a sesleniyorum: Yozgat’ta 180 hanenin oturduğu “Menekşe Evleri” denilen bölgeyi yıkıp arazisine Millet Bahçesi yapıyorsunuz. Bu 180 hak sahibine ise “Sizlere TOKİ’den ev yapıp vereceğiz.” diyerek insanların evlerini yıktınız ancak hak sahiplerine yapılacak olan TOKİ’de inşaat yarım kaldı. İkmal ihalesine henüz çıkılmadı ve ikinci müteahhit de işi bıraktı. 2022 sonbaharında teslim edilmesi gereken evler hâlâ inşaat hâlinde bekliyor. Hak sahiplerine 1.100 lira kira yardımı ödeniyorken bu insanlar dışarıda 3 bin lira kira ödüyorlar. Kiradan ve gecikmeden doğan bu farkı kim ödeyecek? TOKİ yarım kalan inşaatın ikmal ihalesini bir an önce tamamlamalıdır ve hak sahiplerine yapılacak evleri bir an önce teslim etmelidir.”  şeklinde konuştu.

Hak sahiplerine evlerini biran önce teslim edin
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!