Hacı Hasan Bor Parkı Hazır

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzun yıllardır halka hizmet veren Hacı Hasan Bor Parkı’nda değişim ve dönüşüm çalışmaları tamamlandı.

Yıllar önce yapıldığı haliyle her yıl binlerce insanı misafir eden Hacı Hasan Bor Parkı Sarıkaya Belediyesi tarafından bu yıl yenileme kararı alınarak değişim ve dönüşüme sokuldu ve proje tamamlandı.

Bu çalışma ile ilgili konuşan Sarıkaya Belediye Başkanı Avukat Ömer Açıkel yaptığı açıklamada; “Yapmış olduğumuz yenileme ve tadilatlar kapsamında park içerisinde kilit parke ile yapılmış olan yürüyüş yolları tamamen sökülerek yerine zemini sağlamlaştırılmak kaydıyla 3 boyutlu taşlarla yeni yürüyüş yolları ve oturma alanları yapıldı. Ayrıca çok eski ve bozulmaya yüz tutmuş olan aydınlatmaların tamamı sökülerek yerlerine aydınlatma gücü yüksek enerji tüketimi minimum düzeyde olan led aydınlatmalar yapılarak park içerisinin akşamları ışıl ışıl olması sağlandı. Daha sonra ise yapılan tadilatlar kapsamında çevre düzenlemesi peyzaj işleri ivedilikle yapılarak sezonda hem ışıl ışıl hem de yemyeşil bir görünüme kavuşacak şekilde çimlendirme ve çiçek ekimi yapılmış bulunmaktayız” dedi.

Tüm bu çalışmalara ek olarak Açıkel; “Vatandaşların sabah-akşam fark etmeksizin oturup dinlenebilecekleri, sohbet edip çay içebilecekleri kamelya ve banklarda bu tadilatlar neticesinde yenilenip tamirat yapılarak tekrar park içerisine yerleştirildi” dedi. Sözlerine şu ifadelerle devam eden Başkan Açıkel; “Sıcak yaz akşamlarında Hacı Hasan Bor Parkında çay içmeye sizleri de bekliyoruz.” Haber Merkezi

Hacı Hasan Bor Parkı Hazır
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!