GÜNGÖREN KATLİAMI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Güngören’de anne karnındaki bebekle birlikte 18 kişinin ölümüne, 150’den fazla kişinin de yaralanmasına sebep olan bombalı saldırıları tüm dünyanın kınaması ardından, Türk milletine teröre karşı sizinleyiz mesajları verildi.

ABD, AB Komisyonu, NATO, İspanya ve İtalya, Türkiye’nin yanında ve destekçisi olduklarını vurguladılar.

Yıllardır ülkemizi adeta bir iç savaş içerisin de bulundurmaya çalışan karanlık ellere kar $in, ülkemize teröre karşı birliktelik mesajları yağdı.

Sivillerin hedef alındığı hain saldırının ardından başlatılan incelemeler derinlik kazanırken, günlerdir ilçede arama ve kimlik taraması yapıldığına dikkat çeken vatandaşlardan, polisin önceden bombalı saldırıdan haberleri olduğu yönünde ilginç açıklamalar geliyor.

Konuyla alakalı hiçbir resmi açıklama yapılmazken birlikteliğimizi bozamazlar, terörü lanetliyoruz şeklinde mesajlar verildi.

Yaz aylarında özellikle vatandaşların yoğunlaştıkları Güngören ilçesinin kalabalık olması nedeniyle tercih edildiğinin altı çizerken, MOBESE kameralarıyla donatılmış olan ilçede, böylesine haince bir saldırının yapılmış olması dikkatleri üzerine çekmekte.

Korkusuzca yapılan bu çirkin saldırıda birinci bombanın tuzak olarak kullanılmasının ardından, olay yerinde toplanan kalabalığın ikinci bomba ile alçakça katledilmesine yönelik yapılan saldırının, bir mesaj olduğu apaçık ortada iken, zararı masum vatandaşların can vererek, kan dökerek karşılamış olması oldukça acı ve kederlidir.

Faillerin bir an önce yakalanması adına gerekli çalışmaların başlatılmasının ardından, ülkemizin refah seviyesinin yükselmesini ve ekonomik yönden kalkınmasına engel olmak isteyen karanlık güçlere, şiddetli cevapların verilmesi taraftarıyım.

Amaçlarına hiçbir zaman ulaşamayacaklarını kendilerinin de bilmesine rağmen, çocuk, kadın, genç, yaşlı demeden, hain planlar içerisinde bulunan terör örgütlerini şiddetle kınıyorum.

Bizde Merhaba Yozgat Gazetesi olarak, yaralanan vatandaşlarımıza Allah’tan acil şifalar, üzücü olayda, can veren vatandaşlarımızın ailelerine sabır, Allah’tan rahmet diliyoruz.

GÜNGÖREN KATLİAMI
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!