Geri dönüşüm kültürü yaygınlaşıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Saraykent Mehmet Akif Ersoy Anaokulu öğrencileri ile öğretmenleri, geri dönüşüm kültürünü yaygınlaştırmak ve Sıfır Atık Projesi’ne destek vermek amacıyla Saraykent Halk Eğitim Merkezi Geri Dönüşüm Kütüphanesini ziyaret etti. 

Kütüphanesinde atıl durumdaki kablo makaraları, bisiklet jantları, lastik, tahta, naylon kasa, televizyon ve motor parçalarını toplayan Saraykent Halk Eğitim Merkezi, bu malzemeleri masa, kitaplık, sandalye, kalemlik ve avizelere dönüştürdü.

Hummalı çalışma sonucu tamamlanan “Geri Dönüşüm Kütüphanesi” getirilen yeni kitaplarla öğrencilerin en çok zaman geçirdiği yerlerden biri oldu.

Saraykent Halk Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Kaya ,  kütüphanenin tamamının geri dönüşüm malzemelerinden yapıldığını söyledi.

Naylon kasalardan kitap rafları, bisiklet jantlarından avize yaptıklarını anlatan Kaya, “Amacımız geri dönüşüm malzemelerini bir araya getirip öğrencilerimizi okumaya ve anlamaya teşvik etmektir. İlçemizde tek,  Yozgat’ta da birkaç okulda bulunan bu projenin örnek olmasını istiyoruz. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim.” dedi.

Ülke olarak geri dönüşüme ne kadar önem verildiğini bildiklerini aktaran İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Doğan, “Saraykent Halk Eğitim Merkezi idaremiz bize bu fikri sundu. Biz de öğretmen arkadaşlarımız ve öğrencilerle birlikte çalıştık. Güzel bir kütüphane oluşturduk.” diye konuştu.

Her atığın çöp olmadığını belirten öğrenciler ise geri dönüşüm kütüphanesinde zaman geçirmekten mutlu olduklarını dile getirdi.

Geri dönüşüm kültürü yaygınlaşıyor
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!