GENÇLERİN BEKLENTİSİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bilindiği üzere festivaller, yörelerin imgesi haline gelmiş, doyasıya yemeklerin yendiği, eğlence programlarının düzenlendiği, çeşitli konserlerin verildiği, çevrenin en güzel şekilde süslenip, bir takım şenliklerin yapıldığı olgulardır.

Sosyal etkinliklere ve çeşitli aktivitelere aç olan şehrimizin dört gözle beklediği festivalimiz sona erdi. Maalesef insanımızın, özellikle de gençlerimizin beklentilerine yine cevap vermedi. Festival konserler dışında olumsuz sonuçlandı diyebiliriz. Programlara katılım azlığı ve halkın ilgisizliği de gözlerden kaçmadı.

İşsizlikten tutun, sosyal bir çevre içinde bulunamamak gibi birçok olumsuz koşulların etkisi altında olan şehrimizde, gençlerin bir takım aktiviteler ve organizasyonlardan yoksun kalmalarından dolayı kendilerini yetiştirecek, kendilerine yön verecek hiçbir faaliyette bulunamadıklarını çok iyi biliyoruz.

Bu şekilde Yozgat gençliği, kendilerini ifade etmekte, yaşam felsefesi belirlemekte güçlük çekmektedirler. Bilinmelidir ki gençliğin kaybı geleceğin kaybı demektir. Böyle acı bir gerçekle baş başa bırakılan gençliğimizin, her zaman güvensizlik ve karamsarlık içerisinde kalacağını düşünüyorum.

Bugün Yozgat’ta ki gençlerin vakit geçirebilecekleri, eğlenebilecekleri çeşitli aktivitelerde bulunabilecekleri yerler maalesef sadece kahvehaneler, bilardo salonları, internet Caferlerle sınırlı kalmaktadır.

Oysaki bir an önce Yozgat’ın gelişimi ve geleceğin yönlendirilmesi açısından büyük önem taşıyacak olan, kültür, sanat, tiyatro, sinema, müzik, resim, fotoğrafçılık, bilgisayar atölyeleri gibi çeşitli etkinlikler sağlanarak, eğitim seminerleri başlatılması gerekmektedir. Yabancı dil eğitimleri ve üniversite programlarından tutun, bu konuya ilişkin bilgilendirme toplantılarına kadar çeşitli faaliyetlerin bir an önce yapılması taraftarıyım.

Sanatsal ve kültürel etkinliklerin yapılması, bölge gençlerinin kendilerine olan güvenlerini ve motivasyonlarını arttıracaktır. Yine işsizliğin bu kadar yüksek olduğu bu bölgede, çalışma ortamları sağlanarak, gelir getirici pilot projelerde geliştirilmelidir.

Yapılacak olan tüm bu çalışmalar sonucu bölgede zor yaşam koşullarıyla boğuşan gençlerin, Sosyal, Kültürel ve Sanatsal etkinliklerinin iyileşerek, hayata bakış açılarının bir nebze iyimserleşeceğini umut ediyorum.

GENÇLERİN BEKLENTİSİ
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!