GENÇLER TANGOCUNUN KISKACINDA

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gün geçmiyor ki ahlaksızlığın kol gezdiği bir dünyadan ülke olarak bizde nasibimizi almayalım.

Dinibütün, sağlam düşünceye sahip, ahlaklı yetişen, vatanını, milletini, devletini seven, ezan, bayrak deyince canını veren, örfüne, ananesine, geleneklerine bağlı, anne babasına öf bile demeyen, ilkokul öğretmenini yıllar sonra gördüğünde sigarasını söndüren bir nesli yok etme adına ne argümanlar ortaya koyuyorlar.

Ulusal gazeteleri, TV kanallarını, internet sitelerini gezindiğimizde bünyemize uymayan, ne iğrenç, ne marazlı olaylarla karşılaşıyoruz.

Her ne kadar bizler etkilenmesek de genç nesiller maalesef bunların mıknatıs alanına girerek o süfli arzuları, ahlaksız, müstehcen neşriyatın, videoların esirinde kalarak kendilerini kaybediyorlar.

Odunu kesen baltanın sapının da odun olduğu gibi adı Metin Yazır olan  sözde bazı zevatlar bakın gençliği içine düştüğü kötülüklerden korumak için  nasıl önlem alıyormuş?

Sıkı durun, bu zat nasıl zırvalamış?

Metin Yazır isimli tangocu, yaptığı açıklamalarla pes dedirtti. Namazdan uzaklaştırmayı marifet gibi anlatan Yazır, “Tango benim için toplumsal bir olgu idi artık. Ben bir misyonum olmaya başladığını hissettim. İstedim ki Almanya’da cemaatlerin eliyle namaza ve tarikata giden gençleri tango ile buluşturup Atatürkçü, laik ve medeni Türk Gençliğini ayağa kaldırayım istedim. Büyük ölçüde yaptım bunu.” açıklamasında bulunuyor.

Bu tür misyonerlik çalışmaları senden öncede birçok kez denendi ve uygulandı. Bu ilk kez olmuyor. Yerli Atatürkçü, laik ve medeni Türk gençliğini ayağa kaldırmak adına birçok kişi ne faaliyetlerde bulunmadılar ki.

Daha öncede dış güçler tarafından misyonerlik peşinde koşan İngiliz Lawrencelar de aynı yolu takip ettiler. Milletin dinini, imanını hedef alarak görev yaptıkları Müslüman ülkelerde ki gençleri hedef aldılar, ahlakını ifsat ettiler.

Metin Yazır, onlarla senin bir farkın olsa gerek, birisi İngiliz adına bu ifsatı yapıyor sen ise bir Türk olarak bu faaliyette bulunuyorsun.

Senin tango dediğin bu milletin asaleti ile bağdaşmayan, tarihi ve kültürüyle çelişen bir dans türüdür. Tango Afrika tamtamlarının çıkardığı tango seslerinden ya da Latince ‘dokunma’ anlamına gelen ‘tangıre’ fiilinden türediği söylenen asıl ana vatanı Afrika olan Arjantin ve Uruguay kökenli hemcinslerin temaslı gösterisidir.

Bu özendirdiğin, teşvik ettiğin, gençleri kurtarma adına misyon edindiğin bizim hangi değerimizle örtüşmektedir? Bize bunu açıklayabilir misin?

Anadolu da üç gece üç gündüz süren düğünlerimiz de oynadığımız oyunlarımız, söylediğimiz türküler, maniler. Yapılan ara oyunlar, kol kola girilerek kadınların ayrı erkeklerin ayrı olarak çektikleri davullu zurnalı ağa gelin, ağırlama, cemo, jandarma, kamalı gibi öz ve öz kültürümüzü önümüze seren oyunlarımız.

Örf ve ananemize uygun adetlerimizden neden bî haber oldun da kafanı tangoyla bozdun?

15-16 yaşında bir genç kızımız açık saçık giyinirse onu çağdaş olarak nitelendiriyorsunuz aynı yaştaki diğer yaşıtlar örtünürse ona da gerici, yobaz diyorsunuz.

Açık giyinen de, kapalı giyinen de kol kola çok rahat bir şekilde arkadaşlık yapıyorlar. Toplumumuzun böyle bir kaygısı yok. Siz neden farklı düşünüyorsunuz? Kimi, nerden, nasıl kurtarmak istiyorsunuz?

Sizin düşüncenize göre gençler aşk yaşar da flört ederek, arkadaş, sevgili, dost hayatı yaşarsa onu çağdaş kabul ediyorsunuz. Daha da ileri büyük bir özenti içinde bir meziyetmiş gibi Avrupalı olarak görüyorsunuz.

Şimdi ülkemizi, Avrupa’yı bir kenara koyup, Afrika’nın  tangosunu genç dimağlara zerk etmeye çalışıyorsun. Senin zihniyetinde ki insanlar 15-16 yaşındaki reşit olmamış çocuklara bile şarkıcılığı, dansözlüğü çağdaş olarak görüp teşvik ediyorsunuz da camiye gideni Kur-an okuyanı gerici, yobaz görüyorsunuz. Ondan sonrada övünçle toplumun getirildiği noktayı ayakta alkışlıyorsun onunla da iftihar ediyorsun. Yazıklar olsun senin gibilere diyorum. Vesselam…

1 AĞUSTOS 2022 PAZARTESİ

GENÇLER TANGOCUNUN KISKACINDA
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!