Gençler Rafting Turunda Buluşuyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yozgatlı Gençler Rafting Sporu ile tanışıyor, Rafting Sporu ile buluşuyor. Sorgun Gençlik Derneği tarafından 10 Eylül 2022 Cumartesi günü Dünya Rafting Federasyonu tarafından “Mükemmeliyet Merkezi” olarak akredite edilen, Türkiye’nin en büyük yapay rafting parkuru Çekerek Rafting Parkurunda Rafting düzenlenecektir.
Sorgun Gençlik Derneği başkanı Halil Uğuz ‘Rafting, Debisi ve akış hızı yüksek olan akarsularda raft denilen botlarla yapılan ekstrem bir su sporudur. Rafting ismi, İngilizce kelime anlamı “sal” olan “raft”tan gelir. Hızla ve delice akan akarsulara karşı devrilmemek ya da alabora olmamak için verilen mücadele bu sporun temelini oluşturur.
Rafting, eğitmen önderliğinde bot ile akarsu yatağı üzerinde gerçekleştirilen bir takım oyunudur. En az 4, en fazla 12 kişilik ekip botun iki yanında yerlerini alarak kürek çeker. Rehber bu ekibi yönlendirir ve ön tarafta yer alarak botun kayalıklara çarpmasını önlemek için gruba direktif verir. Kılavuzlardan; iyi eğitimli olmaları ve rafting yapılan su yatağını çok iyi biliyor olmaları beklenir.
Rafting, eğitmen eşliğinde düzenlenecektir.
Program:
Rafting Turu, 10 Eylül 2022 Cumartesi, 14.00-17.00 saatleri arasında düzenlenecektir.
Sorgun ve Yozgat’tan katılacak gençler için ücretsiz servis olacaktır.
Gençlere ücretsiz çay, kahve ve ikramları olacaktır.
Rafting Turu için Çekerek Belediyesi kişi başı 100 TL talep etmektedir. Rafting turuna katılan her genç, 100 TL giriş ücretini Rafting turu sırasında Çekerek Belediyesine elden ödeme yapacaktır.’ifadelerine yer verdi.
 Haber SORGED

Gençler Rafting Turunda Buluşuyor
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!