GENÇLER BİLİMLE İÇ İÇE YETİŞİYOR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sorgun Belediyesi tarafından düzenlenen Sorgun Bilim ve Teknoloji Festivali tüm coşkusuyla devam ediyor.

Yenilikçi, araştırmacı bireylerin yetişmesine destek olmak ve bilimi toplumun her kesimine sevdirmek amacı güdülen etkinliğin ilk gününde, yüzlerce öğrenci öğretmenleri eşliğinde festival alanını gezdi.

Şakir Efendi Şehir Meydanında düzenlenen festivalin ilk gününden beri onlarca etkinlik düzenlendi. Düzenlenen etkinliklere Sorgun Belediye Başkanıyla birlikte pek çok vatandaş yoğun katılım sağladı. Düzenlenen etkinlikler arasında ‘İstiklalden İstikbale Çanakkale’ konulu şiir ve kompozisyon yarışması da bulunuyor.

Geçtiğimiz gün düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmasında derece alan öğrencilere hediyelerini Sorgun Belediye Başkanı Erkut Ekinci takdim etti. Sorgunlu gençlerin bilim, teknoloji ve sanatla iç içe yetiştiğini belirten Ekinci, yaptığı sosyal medya paylaşımında: “Sorgun Bilim ve Teknoloji Festivali ile ‘İstiklalden İstikbale Çanakkale’ konulu şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren gençlerimize ödüllerini verdik.

Sorgun’umuzun gençlerini bilim, teknoloji ve sanatla iç içe yetiştiriyor, Türkiye Yüzyılını donanımlı bir nesille inşa ediyoruz.” İfadelerini kullandı. Haber, Meryem Önalan

GENÇLER BİLİMLE İÇ İÇE YETİŞİYOR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!