Gelecek nesiller için bilinçlendiriyorlar

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yozgat Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından Çevre Bilinci ve Sıfır Atık eğitimleri veriliyor.

Yozgat Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan stant ve Spor Vadisi’nde bulunan 1. Sınıf Atık Getirme ve Eğitim Merkezi’nde Sıfır Atık konusunda bilinçlendirme çalışmaları yapılıyor.

Yozgat Belediyesi’nden yapılan açıklamada: ‘’ Dünya üzerinde değişen iklimin önüne geçerek, çevremizi korumak, sıfır atık ile geri dönüşümü sağlamak hepimizin temel görevleri haline gelmiştir.

Geri dönüşümü sağlanan her bir atık sonucunda kesilen ağaç sayısı, tüketilen enerji, kaynak israfı azalacak, tasarruf ve verim artacaktır.

Proje kapsamında atıkların farklı gruplara ayrılmış olması, her atığın ayrı bir ekonomik değeri olup doğamıza geri kazandırılması bilincine hepimiz ulaştık.

Sıfır Atık; israfı önlemek, kaynakların daha verimli kullanılmasını sağlamak, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesi veya en aza indirilmesi, atık oluşması durumda ise atığın geri kazanımının sağlanmasını kapsayan yönetim şeklidir.

Dünyamızın geleceğini tehdit eden bu israfa hep beraber dur dememiz gerekiyor. İhtiyaç duymuyorsak almayalım, elimizde olanı değerlendirip, değiştirerek tekrar kullanalım. İnsanoğlunun yaptığı bu kirliliği yine biz durdurabiliriz. Güç bizim elimizde ve bu gücün temellerinde sizler varsınız.

Gelecek nesillerimize yaşanabilir bir Dünya bırakmak için canla başla çalışıyoruz.” İfadeleri kullanıldı. Seray Öney

Gelecek nesiller için bilinçlendiriyorlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!