“Geleceğimize Sahip Çıktık”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hizmet-İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Zararsız mesajında: “15 Temmuz 2016 günü emir-komuta zinciri dışında hareket eden, asker kıyafetine bürünmüş hainler, milletin hür iradesiyle seçilmiş olan hükümeti düşürerek devlet yönetimini zorbalıkla ve alçakça ele geçirmeye çalıştılar.

Milli iradeye darbe vurmak isteyen hainlere, o gece nasıl fırsat vermediysek bugün de aynı kararlılıkla, aynı duygularla yine o hainlere fırsat vermeyeceğimizi bir kez daha yineliyoruz. 15 Temmuz ihanetini unutmadık, unutmayacağız. Her şartta ve koşulda vatanımıza, milletimize, demokrasimize ve geleceğimize sahip çıktık, bundan sonra da bu yolda mücadelemize devam edeceğiz. 

HAK-İŞ Konfederasyonu olarak 15 Temmuz gecesi ilk andan itibaren sokaklara çıkıp vatan, bayrak, demokrasi ve özgürlükler için mücadelede yerdik. O günden bu yana Genel Başkanımız Mahmut Arslan’ın talimatıyla ilkesel olarak her platformda ve toplantımızda bu kararlılığımızı haykırıyoruz.

HAK-İŞ, bütün darbe girişimlerinde olduğu gibi Türkiye’nin beka sorununa, geleceğine, milli iradesine, birliğine ve bütünlüğüne karşı yapılan bu hain saldırılara karşı mücadele etmiş, 15 Temmuz gecesi ilk sokağa çıkan, canını ortaya koyan bir tutum sergilemiştir. HAK-İŞ, 15 Temmuz darbe girişimine karşı tüm sendikaları ve teşkilatı ile birlikte, milletten, demokrasiden ve özgürlüklerden yana olan tavrını kararlı bir şekilde ortaya koymuş, sağlam bir demokratik duruş sergilemiştir.

Mazlum ve mağdurların yanında ülkemizin hak ve menfaatlerini korumak için mücadele eden kahraman ordumuza ve güvenlik güçlerimize başarılar diliyorum. Cenab-ı Allah kahraman güvenlik güçlerimizi bütün cephelerde ve mücadele verdikleri topraklarda muzaffer eylesin. Ülkemizin bin yıllık tarihinin bundan sonra da devam etmesi için her türlü ihanete karşı birlik ve beraberlik ruhu ile mücadele edeceğimizi ifade ediyoruz..

15 Temmuz Türkiye’yi işgal ve hain darbe girişimine kahramanca direnerek şehit ve gazi olan, ayrıca vatanı, milleti, inançları, özgürlüğü ve Cumhuriyetimizin bekası için canlarını feda eden bütün şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet, ailelerine sabır, gazilerimize bir kez daha şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun” diye konuştu. Haber Merkezi

“Geleceğimize Sahip Çıktık”
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!