GELDE YAZMA

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz 2 gün boyunca Başkent Millet Bahçesinde yapılan, 4 gün süren Yozgat tanıtım günlerini konu edinmiştim. Önemine binaen bu günde bu konuya devam etmek istiyorum.
Yozgat tanıtım günleri tertip komitesince gönderilen programa göre her güne ayrı program vaz edilmiş.
Buna göre 2.gün yapılacaklar arasında: Protokol, iş insanları, sivil toplum kuruluşları ve basın ile Yozgat kalkınma planı söyleşisi ve kahvaltı programı yapılacaktı.
3.gün: Yozgatlı sanatçılar ve gazeteciler ile kahvaltı programı, kılıç kalkan gösterisi,
4.gün: Dj performansı ve lazer Show, Sihirbaz gösterisi, Kapanış konuşması yapılacaktı.
Her ne hikmetse bunların yapıldığını ben görmedim. Gören, bilen varsa geri adım atarım. Çünkü 4 gün boyunca bütün olan bitenleri takip etme imkanım oldu.
Bu organizasyonda özellikle Sn. Cumhurbaşkanı yardımcımız Fuat Oktay, Sn. Adalet Bakanımız Bekir Bozdağ, çok rahatlıkla ulusal televizyonlara ve ulusal gazetelere bu etkinliği yansıtabilirlerdi.
Ne ulusal, ne görsel medyaya ben hiç rast gelmedim.
Oysa başka iller bu tür programlarını organize ederlerken günler öncesinden bu işi bilenlerle, profesyonel kadrolarla görüş alışverişinde bulunurlar.
Büyük bir titizlikle programlarını yaparlar. Günü gelince de bir bir uygularlar.
Sonunda yüz binlerin katıldığı Yozgat’ın tanıtım günleri ulusal basınımızda yer alır, televizyonlardan da gösterilebilirdi.
Tüm bunları biz neden yapamayız ? Ne eksiğimiz var Allah aşkına !
Bir başka eleştirimiz de Bozok Üniversitesine olacaktır.
Gazeteciler Cemiyet Başkanı Osman Hakan Kiracı dostumuzun anlattıkları yenilir yutulur cinsten değildir.
Üstat kendisini arayan bir okurunun sözlerini aktarıyor sitesinde
“ 2 Kasa elma ile kenevir katkılı unlu mamullerle poz vermeyi Bir kimya profesörü olan YOBÜ Rektörü Ahmet Karadağ’a hiç yakıştıramadık.
Elma, yumurta, kek, pasta ,kaz eti üretmek bir bilim yuvasının mı yoksa çiftçinin ve de fırıncının işi midir ? ‘’
Bozok Üniversitesi rektörü ile ilgili, daha önceden yazdığım gibi Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, bir zamanlar Yozgat basınında yer aldığı gibi, Yozgat Bozok Üniversitesi’ni marka üniversitesi yapacağını, bölgesel kalkınma odaklı bölgesinde konuşlanmış fabrika ve fabrikaların olduğu ihtisas üniversitesi olmak istediklerini de söylemişti.
Hatta ; Milli otomobilimiz TOGG için Yozgat kamuoyuna YOBÜ’de kenevirli Batarya üretileceğini de söylemişti.
O günden bu güne koskocaman 3 yıl gibi bir süre geçti. TOGG otomobili hizmete alındığına göre acaba bataryası Yozgat’tan mı gitti ? Merak ediyorum.
Ahir Kelam; Üniversite kenevir ile pil üretsin, ilmi araştırmalar yapsın, Yozgat Bozok Üniversitesini Türkiye de ki üniversiteler içinde daha da yukarılara taşısın.
Kaz ve kaz eti üretimini ise ilimizin birçok yöresinde en güzel şekliyle yapan çiftçilerimiz mevcuttur. Bu işi zaten onlar yapıyorlar.
Bunlardan; Şefaatli standında tanıdığımız Şükrü Öztürk’ün, her yıl 15 bin civarında kaz üretimini tek başına yaptığını biliyoruz.
Üniversitenin yaptığı iş ise Ziraat Fakültesini bitiren mühendisimize karpuz sattırmak gibi bir şey olmuyor mu ?
Böylelikle herkes işini yapsın diyorum Vesselam.

GELDE YAZMA
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!