FUAT OKTAY’DAN AÇIKLAMA

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın “Bu millet, Erdoğan’ı size yedirmez’’ sözü dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve Ankara 3.Bölge 1.Sıra Milletvekili Adayı Fuat Oktay, Ankara Sincan Belediyesi Fuar Alanı’nda Yozgat Hemşehri Buluşması Programı’na katıldı. Programda 6 Şubat’ta meydana gelen depremin üstünden 3 ay geçtiğini ve bu süreçte üç kulvarda birden çalıştıklarını belirtti. Depremin yaralarını sararken aynı zamanda da asrın projelerini yaptıklarını belirten Oktay, seçim çalışmalarına da soluksuz devam ettiklerini söyledi.

Yozgat’ta açılışı yapılan Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren(YHT) hakkında da konuşan Fuat Oktay; ‘‘Sivaslı olduğunu zanneden halbuki Anadolu ile alakası olmadığını anladığımız vatandaş bir de orada Belediye Başkanlığı yaptı. Sivas’a hızlı trenin ne gereği var diyen vatandaştan bahsediyorum. Yozgat halkı benim ne demek istediğimi biliyor. Berat Gecesi’nde Mücahit Kılıçdaroğlu diye bağırtan zihniyetten bahsediyorum, o da kendini bilir. Şimdi gitsin Sivas’a baksın. Bakalım olmuş mu, olmamış mı? Camiye bile bu kadar büyük olur mu, bunu nerede dolduracaksınız diyecek kadar vicdansızlar. Çamlıca’daki camiye bakın, doldu mu’’ ifadelerini kullandı.

Gabar’da terörle mücadele edip mühendislerle petrolü bulduklarını ekleyen Oktay, muhalefetin bunu ciddiye almadığını dile getirdi. Muhalefetin ülkenin kalkınması adına hiçbir iddialarının olmadığını ifade ederken muhalefete seslendi; ‘‘Siz bu ülkeyi geriye götürürsünüz. O 7’li masa etrafındaki herkese söylüyorum. Gerici olan sizlersiniz’’ dedi.

7’li masa olarak andığı Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a diş geçirmek amacıyla birleştiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay; ‘‘Bu millet, bu vatanı, bu ülkeyi size yedirmez. Bu millet Recep Tayyip Erdoğanı’ı size yedirmez, hiç kusura bakmayın’’ ifadelerini kullandı.

Adnan Menderes’in ‘‘Yeter söz milletindir’’ sözünü muhalefetin semin kampanyasında kullanmak istediğini söyledi. Bu isteme karşı çıkan Fuat Oktay sözlerine şöyle son verdi; “Yahu Adnan Menderes’e darbe yapan sendin, bir ülkenin başbakanını dar ağacına götüren sendin ve o zihniyeti bugün de dahil hiç değiştirmedin. Bugün aynı sözle milletin karşına çıkıp Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısında durmak istedin ama millet ne yaptı? Lideriyle birlikte, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte döndü ‘Yeter söz milletindir. Karar da milletindir, gelecek de milletindir’ dedi.”

Haber: Hüseyin Buğdaycı

FUAT OKTAY’DAN AÇIKLAMA

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!