FİLİSTİN İÇİN DESTEK KERMESİ DÜZENLENDİ

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yozgat İl Müftülüğü ve Diyanet Vakfı Yozgat Şubesi Kadın ve Gençlik Kolları, Filistin’deki ihtiyaç sahiplerine destek olmak amacıyla Herkes İçin İyilik sloganıyla hayır kermesi düzenlendi.

Yozgat Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan kermesin açılışına Yozgat Valisi sayın Mehmet Ali Özkan, Belediye Başkanı Celal Köse, Cumhuriyet Başsavcısı Recep Sevgili, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Enver Yaşar, Vali Yardımcıları, İl Müftüsü Ali Gülden, Siyasi Parti Başkanları, daire ve kurum müdürleri, STK temsilcileri, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılışında konuşan İl Müftüsü Ali Gülden, Yozgat’ta Gazze için bugüne kadar 1 buçuk milyon TL para toplandığını söyledi.
Gülden, “Necip bir milletin mensubuyuz. Asırlardır ceddimiz zalimlere engel mazlumlara şemsiye oldu. Bu geçmişte de bugün de böyle. İnşallah gelecekte de böyle olacak” dedi. Gülden: “İl Müftülüğü olarak Diyanet İşleri Başkanlığının geçen hafta başlattığı camilerimiz genelinde Yozgat’tan Filistin’de mazlum kardeşlerimize destek olmak amacıyla yardım kampanyası başlatmıştık. Bu vesileyle ilimiz genelinde 1,5 milyon TL üzerine çıktı. Bugün itibari ile de cami cemaatimizin dışındaki kardeşlerimizde oradaki yangına bir damla su misali katkı sunsunlar diye kimisi maddi, kimisi duası ile destek olsunlar istedik.” dedi. Gülden, “Yozgat’ta da bu katkıyı genişletmek için bugün kermesimizi açtık. Buradan toplanan paralar devletimizin ilgili hesaplarına Gazze’de ki kardeşlerimize merhem olmak üzere yatırılacak. Kermesin 3 süreceğini belirten Gülden: “3 Kasım tarihine kadar Cumhuriyet Meydanı’nda sabah 10.00 ile akşam 17.00 saatleri arasında kermesimiz açık kalacak. Cuma günü itibari ile de Külliye de bir günlüğüne kermesi orada açacağız. Bu kermesimiz için ilimizin hayırseverleri büyük katkıda bulundular. Hayırseverlerimize de teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Daha sonra konuşan Yozgat Belediye Başkanı sayın Celal Köse, asil yüce Türk milleti Ortadoğu topraklarından çıktıktan hemen sonra orada kan ve gözyaşı olduğunu söyledi. Köse, “Sosyal boyutu çok yüksek olan telafisi mümkün olmayan olaylar yaşandı. Gün gelecek ki, inşallah o topraklarda bizler tekrar İslam’ın sancağını, Türk’ün bayrağını dalgalandıracağız. Hayal etmek, çalışmak ve gayret etmek lazım. O yürek ve bilek bu millette var. Bizler her zaman Filistin halkının Ortadoğu’nun her zaman yanındayız. Devletimiz, milletimiz, Cumhurbaşkanımız orada yaşanan zulme, vahşete, katliama, soykırıma her zaman ciddi duruş sergiledi ve sergilemeye de devam edeceğiz” dedi.

Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan, Bu anlamlı günde emeği geçen herkese teşekkür etti.
Vali Özkan, “Türk Milleti tarihten bu tarafa mazlumla zalimin kavgasında, batı ile doğu ayrımında mazlumun, masumun yanında. Yetimin ekmeğinin bekçisi, garibin, garibanın gözünde cesaret ışığı olmaya devam ediyor. Dünyanın her yanında yangınlar kopuyor. Dünyanın her yanında canlar yanıyor. Türk Milleti dili, dini, cinsi, soyu ne olursa olsun ayrım yapmaksızın yaratanın yarattığının yanında olmaya, yol yürümeye devam ediyor. Türk’ün Türk Milletinin büyüklüğü olarak Türk Milleti Karabağ’da, Suriye, Afganistan’da coğrafyamızda nerede mazlum ve masum varsa orada olmaya devam ediyor. Bu büyüklüğünün, Türk Milletinin merhametinin gerekliliğidir. Emeği geçen arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Katkımız küçük olabilir. Bazılarının duasını gönderebilir. Ama bu İbrahim’in duruşunun gereğidir. Türk Milleti bunu binlerce kere örneği sergilemiştir. Bundan sonra da sergilemeye devam edecektir” diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından kermes gezilerek hayırlı olsun dileğinde bulunuldu. Elde edilecek gelirin Diyanet Vakfı tarafından Filistin ve Gazze’ye gönderileceği iyilik kermesine Yozgat halkı yoğun ilgi gösteriyor.

Haber Merkezi

FİLİSTİN İÇİN DESTEK KERMESİ DÜZENLENDİ
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!