EYT ve kadroya geçişte açıklama gelmedi, gözler düzenlemede

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Pazartesi günü yapılan kabine toplantısının ardından sözleşmeli kamu çalışanlarının kadroya geçişi ve “Emeklilikte Yaşa Takılanlar”a ilişkin açıklama beklentisine karşın bu gerçekleşmedi.

Çalışmalarda sona yaklaşıldığı ifade edilen sözleşmeli kamu çalışanlarının kadroya geçişine ilişkin gözler pazartesi günü düzenlenen kabine toplantısındaydı. Kabine toplantısının ardından konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözleşmelilere kadroya ilişkin bir açıklamada bulunmayınca, açıklama bekleyen 500 bin sözleşmeli çalışan başka açıklamaları beklemeye başladı. Sendikalar ise sözleşmelilere kadro düzenlemesinin tüm sözleşmelileri kapsaması için çağrıda bulundu.

“500 BİN KİŞİ GÖZ ARDI EDİLMEMELİ”

Sözleşmeli personelin kadroya geçişine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, Memur-Sen olarak sözleşmeli personellerin istisnasız olarak kadroya geçirilmesini istediklerini belirterek, “Sözleşmelilerin tamamının kadroya geçirilmesini talep ediyoruz. 3+1 gibi seçenekleri kabul etmiyoruz. 500 bin kişi göz ardı edilmemeli” dedi.

DAHA ÖNCE KADROYA GEÇİRİLENLER İLE İLGİLİ BİR SIKINTI DUYULMUYOR

Başka yasa veya kanunun ortaya çıkması durumunda yeni sorunların gündeme gelebileceğinin altını çizen Tonbul, “2 milyonun üzerinde yeni alınan memur, 500 binin üzerinde sözleşmeli personel var. Bunlardan daha önce kadroya alınanlar var. Bunlardan herhangi bir sıkıntı duyulmuyor. Kamu bütçesine herhangi bir zararları yok. Hatta faydaları var.” ifadelerini kullandı.

“ÖNCELİK 4/B’Lİ PERSONELE VERİLDİ”

Sözleşmeli çalışanlara kadro düzenlemesine ilişkin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, sona yaklaşıldığını belirterek, son bir toplantının daha yapılacağını ifade etmişti. Sürece ilişkin yaptığı açıklamada Bilgin, önceliğin 4/B’li personele verildiğini ifade etmişti.

EYT ve kadroya geçişte açıklama gelmedi, gözler düzenlemede
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!