EY BERAT ALBAYRAK!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

   Ey Berat Albayrak! 1970’li yıllarda tanıştığım Milli Görüş hareketinin tek yayın organı olan  Milli Gazetenin başyazarı, saygı duyduğum insan Sadık Albayrak’ın mahdumu, güzel insanlar. 50 yıldan beri beraber oturup kalkmış bir dava uğruna çok acılar çekmiş, aç kalmış, açık kalmış, yaya yürümüş, dağ bayır demeden beraber koşmuş insanlar.

Bir iken on, on iken yüz derken milyonları bulmuş, büyük bir kitleden, büyük bir siyasi hareketten bahsediyorum.

Bu davanın büyümesinde çile çekenler, hapis yatanlar, işini, aşını kaybeden binlerce isimsiz kahramanların olduğunu biliyoruz.

Hareket büyüdükçe haliyle sorunlarda oluşmuş. Hareketin karargâhını terk edenler, otobüse binen, otobüsten inenler olmuş. O günkü çocuklar büyümüşler, ergen olmuşlar genç yaşlarında makam ve mevki sahibi olmuşlar.

Dolayısıyla, bir eli yağda bir eli de balda olanlar çoğalmış.

Bu uğurda çile çekenler, bir yerlere gelemezken; elleri bağlı, dilleri yağlı bazı zevatlar makam ve mevki sahibi olup yükselmişler. Hem de ne yükseliş… Yürümeden, koşmadan, yorulmadan, terlemeden, makam sahibi olmuşlar. Son model arabalara, katlara, yatlara, han ve hamamlara sahip olmuşlar. Yurt içi, yurt dışı seyahatlere katılmışlar. Ne var bunda diyebilirsiniz.

Bende size diyorum ki; 40 yıl geriye dönüp baktığınızda yaz kış demeden birilerinin omuzlarına basarak yükselenler oldu. Tıpkı zatıâliniz gibi Sayın Berat Albayrak.

Eğer emekten bilinseydi muhterem babanız Sadık Albayrak Belediye Başkanı, Milletvekili, Bakan olmalıydı. Bir dosta sordum; ” Vefasızlık nedir dedim?” Verdiği cevap; ” Havalar soğuyunca, gölge veren ağaçlar unutulur ” dedi.Bizde havalar soğuyunca Sadık ağabey gibi unutulduk.

Sizleri ananız Cuma günü doğurmuş. Genç yaşınızda 4 dönem Milletvekili, 1 dönem Enerji Bakanı, arkasından Hazine ve Maliye Bakanı oldunuz.

Siz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Bey’in damadı olmasaydınız  bu kadar genç yaşta bu görevlere getirilir miydiniz?

Size verilen emeği, size duyulan güveni bir tweet ile aha ben gidiyorum.

”At izinin it izine karıştığı ”.

”Hak ile batılı ayırt etmenin zorlaştığı böyle çetin bir zamanda bizlerin samimiyetine inanarak dua eden her bir vatandaşımızdan Rabbim razı olsun”. Deyip size verilen değeri, güveni ve itimadı bir çırpıda atıvereceksiniz yere.

Ey Berat!

Adı güzel kardeşim sevdiklerinizi üzdüğünüzü akıl edemediniz mi? Diyorum. Vesselam…

11 KASIM 2020 ÇARŞAMBA

EY BERAT ALBAYRAK!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!