ESKİ YENİ DOSTLARIN BULUŞMASI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

GEÇTİĞİMİZ PAZAR GÜNÜ YOZGAT İMAM HATİP LİSELİLERİ MEZUNLARININ YILLIK TOPLANTISI VARDI. DAVET ALMAMIŞTIM. SABAH BAŞKA BİR PROGRAMIM VARDI. EKSİK OLMASIN KAZIM ERKOÇ AĞABEYİM NE DURUYORSUNUZ BEN Mİ İHL MEZUNUYUM. TOPLANTIYA NİYE GELMİYORSUN DİYE TELEFONDA BAĞIRIYORDU. HERKES GELDİ, SEN NEREDESİN DİYORDU.

PROGRAMI DEĞİŞTİRDİM. APAR TOPAR TOPLANTIYA İŞTİRAK ETTİM. ÖMER ERSOY HOCAMIZ SAĞ OLSUN DAVETİYEMİZİ GÖNDERMEYİ UNUTMUŞ. YAZIYI KALEME ALDIĞIM BU SAATLERDE DAVETİYEMİN YAZILDIĞINI, VAKIFTA UNUTULDUĞUNU SÖYLEDİ. KİMLER YOKTU Kİ O TOPLANTIDA.

 HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ PROF. ORHAN ÇEKER YİNE DİVAN BAŞKANI GELMİŞTİ KONYA’DAN. DEVLET BAKANI BAŞBAKAN YARDIMCISI BEKİR BOZDAĞ, BELEDİYE BAŞKANI YUSUF BAŞER, MİLLETVEKİLİ YUSUF BAŞER, HOCALARIMIZDAN MUHUTTİN BAHÇECİ, MUSTAFA TÜRKMEN, İBRAHİM ACUN VE DİĞERLERİ…

İMA YOLUYLA KİMLER VAR, KİMLER YOK DİYE SÜZDÜM MASALARI BİR BİR. 40 YILDAN BERİ GÖRMEDİĞİM MEHMET TUĞLA, HASAN BULUT, HALİM ÇAKIR VE DİĞERLERİ… HERKES BİRBİRLERİYLE GEÇMİŞİ YÂD EDİYOR, HASRET GİDERİYORLARDI SARMAŞ DOLAŞ. TELEFONLARINI GÜNCELLİYORLAR, ADRESLER ALIYORLAR BİRBİRLERİNDEN. KONUŞMALAR BÖLÜMÜNE GEÇİLDİ. BURADA KONUŞMALARIN HEPSİNİ ANLATACAK DEĞİLİM. MANİDAR BULDUĞUM BİR İKİ KONUŞMACIDAN ÖRNEK VERMEK İSTERİM.

YOZGAT VALİSİ NECATİ ŞENTÜRK KONUŞMASININ BİR BÖLÜMÜNDE; “YAKIN BİR KAYMAKAM ARKADAŞIM VARDI. VEFAT ETMİŞTİ. CENAZESİNE İŞTİRAK ETTİM. DAHA CENAZE KALKMAMIŞKEN HATİM BAĞIŞLANACAĞINI SÖYLEDİLER. BİRİSİ KAYMAKAM BEYİN RUHUNA 30 AYRI HATİM OKUNDU DEDİĞİNDE DOĞRUSU BU KADAR KISA BİR ZAMANDA BU KADAR HATİM NASIL HAZIRLANIR DİYE SÖYLENDİM DURDUM. MEĞER ÖLEN KAYMAKAM ARKADAŞIMIZ İMAM HATİPLİ GENÇLERE ZAMANINDA YARDIMDA BULUNMUŞ.

 VEFATI DUYULUNCA NE KADAR HAFIZ VARSA BİR ARADA TOPLANMIŞLAR. BİR SAAT İÇERİSİNDE 30 AYRI HATİM OKUMUŞLAR. HATİM DUASI YAPILDI. CENAZE DEFNEDİLMEDEN ÖNCE ODA BENİ ÇOK ETKİLEDİ. “ BU TOPLUM, BU MİLLET KADİRŞİNAS İNSANLAR TOPLULUĞU” DİYORUM. BU DEVLETİN GÖZ BEBEĞİ ORDUSUNA, POLİSİNE, KORUCUSUNA KURŞUN ATANLARIN İÇERİSİNDE ÜNİVERSİTE MEZUNLARI VARDIR. MÜHENDİSİ, DOKTORU, AVUKATI, OKUMUŞU, YAZMIŞI…

BUNLARLA BİRLİKTE KANDİLDE DAĞA ÇIKMIŞ TEK BİR TANE İMAM HATİP MEZUNU BULAMAZSINIZ. İŞTE BEN GÖREV YAPTIĞIM YERLERDE ELMADAĞ’INDA KAYMAKAMKEN OĞLUMU İMAM HATİBE YAZDIRMAMIN GURURUNU TAŞIYORUM. İMAM HATİPLİLERİN BU MİLLETİN BEKASINDA ÖNEMLİ BİR YERİ VARDIR.” İSTANBUL’DA VAİZLİK YAPAN BİR ARKADAŞIMIZ RECEP UZUN. ODA DİYORDU Kİ; “ESKİDEN BU OKULLARDA OKUYAN ÖĞRENCİLER ÇEKEREK’TEN, KAZANKAYA’SINDAN, KURUÇAY KÖYÜNDEN, ŞEFAATLİ’DEN, SARIKAYA’DAN, DİĞER İLÇELERDEN AT ARABALARIYLA OKUMAK İÇİN İMAM HATİP LİSELERİNE GELİRLERDİ. AT ARABALARININ ÜZERİNDE SARILI BİR VAZİYETTE KURU EKMEK, BULGUR, YAĞ, YAKACAK ODUN YÜKLÜ GELİR. KENAR MAHALLEDEN BİR EV TUTAR. ACIKTIKÇA ONU YİYEREK OKULA GİDİLİRDİ. O GÜN YOZGAT’TA FIRIN YOK MUYDU? O GÜN FIRINLAR VARDI.

KIRMIZI KIRMIZI SOMUN EKMEKLER ÇIKARDI. FAKAT O ÖĞRENCİLERİN CEPLERİNDE EKMEK ALACAK PARASI YOKTU. O GÜN Kİ ÖĞRENCİLER SİZLER, BİZLER ZOR ŞARTLAR ALTINDA OKUDUK. İMAM HATİPLERİN KIYMETİNİ BİLİN. BİZ BÖYLE ZORLUKLAR İÇERİSİNDE OKUDUK BU OKULLARDA. BİR BÜYÜĞÜMÜZ HOCA EFENDİ İMAM HATİPLİ BİR ÖĞRENCİ GÖRÜNCE ONU KUCAKLAR, BAĞRINA BASAR; “ SİZ BİZİM DAVAMIZIN KABULÜSÜNÜZ.” DERDİ DİYE SÖZLERİNİ BİTİRDİ. ÂCİZANE BENDE BU OKULDA OKUDUM. 5 TANE ÇOCUĞUMU BU OKULDAN MEZUN ETTİM. EŞ, DOST, KARDEŞ, ÇOCUKLARIMIZI BU OKULLARDAN MEZUN OLMASINI SAĞLADIK ELHAMDÜLİLLAH.

ZAMAN ZAMAN BUNLARIN ÖNLERİ KESİLDİ. ORTA KISIMLARI KAPATILDI. TEKRAR AÇILDI, TEKRAR KAPATILDI. 28 ŞUBAT SÜRECİNDE BU OKULLARIN İÇİ BOŞALTILDI. KAT SAYILAR UYGULANDI. AMA BİTİREMEDİLER. GÜÇLERİ YETMEDİ. GELDİĞİMİZ NOKTA İTİBARİYLE BUGÜN ESKİSİNDEN DAHA GÜÇLÜ HALDEDİR İMAM HATİP LİSELERİ.

DALLARI BUDANMIŞ, FİLİZLER YAKIN GELECEKTE MEYVE VERECEĞE BENZİYOR. ESKİDEN SIRTIMIZDA KURBAN DERİSİ TOPLAYARAK CAMİ ÖNLERİNE MENDİL SEREREK YAPTIĞIMIZ, YAPTIRDIĞIMIZ BU OKULLAR ARTIK DEVLETİMİZİN ŞEFKATLİ ELLERİYLE YAPILIYOR ŞİMDİLERDE. VALİ NECATİ ŞENTÜRK’ÜN VERDİĞİ BİLGİYE GÖRE; ESKİ SANAYİ SİTESİ ÜZERİNDE, CİRİT MEYDANINDA 16 DÖNÜMLÜK BİR ARAZİDE 24 DERSLİK BİR İMAM HATİP LİSESİ YAPILACAK. YANINDA YATILI PANSİYONUN OLACAĞINI, BURANIN DA MUHTEMELEN KIZ İMAM HATİP LİSESİ OLACAĞININ MÜJDESİNİ VERDİ. YER TAHSİSİNİN YAPILDIĞINI, BAKANLIĞA TEKLİF EDİLDİĞİNİ ÖĞRENDİK. YAPANLARIN, YAPTIRANLARIN, EMEĞİ GEÇEN HERKESİN ELLERİNE, KOLLARINA, YÜREĞİNE SAĞLIK DİYORUM VESSELAM… 10 TEMMUZ 2012 SALI

ESKİ YENİ DOSTLARIN BULUŞMASI
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!