ERDOĞAN-KURTULMUŞ BÜTÜNLEŞMESİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Numan Kurtulmuşun Has Partisi kendini fes ederek Tayip Erdoğan’ın Ak Partisi ile bütünleşti. Genel başkanların ifadesiyle, tabiri caizse köklü bir çınardan ayrılan dallar ana gövdeye aşılandı. İnşallah hayırlara vesile olur. Geçtiğimiz gün düzenlenen Haliç Kongre Merkezi’ndeki törende, AK Parti rozetini Kurtulmuş’un yakasına; “Hayırlı olsun, yuvanıza hoş geldiniz” diyerek bizzat Başbakan Tayyip Erdoğan taktı.

 Görkemli bir katılım töreniyle Has partiden 222 kişiye ayrı ayrı AK Parti rozetleri takıldı. AK Partiye katılan bu kişiler arasından eski Refah ve Fazilet Partisine mensup Milli Görüşçüler AK Parti kervanına katıldılar. Rozet takılanlar arasında; Teoman Rıza Güneri, Cafer Güneş, Ahmet Demircan, Musa Demirci, Şeref Malkoç ve Kutan ailesinden bazı isimler bulunuyor.

 Bunlarla birlikte yakinen tanıdığımız eski milletvekillerinden Yozgatlı hemşerimiz Kazım Arslan da AK Partiye katılanlar arasındaydı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan katılım töreninde Sayın Kurtulmuş’a ve şu anda fes edilmiş Has parti üyelerine yuvanıza hoş geldiniz diyerek kucak açıp kanat gerdi. Başbakan konuşmasında; “AK Parti’nin dayandığı, AK Parti’nin tevarüs ederek omuzlarında taşıdığı bu büyük hizmet davası, isimler üzerinden yürüyen değil, tam tersine isimleri kendi potasında eriten bir davadır…

 Bu davanın ruh kökünü, bu büyük çınarı tanımayanlar her zaman hayal kırıklığı yaşadılar… Çünkü onların farklı alışkanlıkları vardı. Onlar zannediyorlardı ki; AK Parti’nin siyaset anlayışı da aynen onlar gibi olacak. Ama onların düşündüğü gibi olmadı. Çünkü sürekli olarak AK Parti, ezber bozuyordu. Bugün de, yarın da, AK Parti’nin hizmet sevdasını, AK Parti’nin vatan, memleket sevdasını anlamayanları, anlamak istemeyenleri, biz hayal kırıklığına uğratmaya devam edeceğiz.

Milletimiz Allah’ın izniyle hayal kırıklığı yaşamayacak, ama milleti, milletin tarihini, kültürünü, mensubu olduğu medeniyeti tanımayanlar, hem şaşırmaya, hem yanılmaya devam edeceklerdir.” Dedi. Başbakan Erdoğan’ın ifadesi ile “Bu hareket bu dava kökü derinlerde olan kökü medeniyetimizle yaşıt olan bir harekettir. Bizim köklerimizden tevarüs ettiğimiz gıda aynıdır. Aslında bu gün işte bu salonda yaşanan bir buluşma aynı çınarın dallarının aynı kökten beslenen dava kollarının kucaklaşmasıdır.” Bende diliyorum ki; önceden ayrılan dallar asıl gövdeye tekrar aşılanır inşallah. Numan Kurtulmuş ise: ?’Sayın başbakanımız ve benim ortak hocamız olan bir büyüğümüz bu birleşmeyi duyunca telefonla aradı ve hüngür hüngür ağladı” diyor.

Kurtulmuş’un Sayın Başbakanımızla ortak hocamız dediği kişinin peşine düşen meslektaşlarımız zat-ı muhteremin büyük hadis Âlimi Mehmet Emin Saraç hocaefendi olduğunu ortaya çıkardılar. Eh ne diyelim, bu dünyada kimi güler kimi ağlar. Ağlayana da gülene de saygımız sevgimiz vardır. Bu izdivacın hayırlara vesile olmasını, yapılan birlik ve beraberliğin memleketimiz ve milletimiz hayrına olmasını diliyorum. Vesselam…

24 EYLÜL 2012 PAZARTESİ

ERDOĞAN-KURTULMUŞ BÜTÜNLEŞMESİ
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!