“ENGELLERE RAĞMEN SEÇİMİ YAPTIK”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Yol Partisi Yozgat İl Teşkilatı, 4 Şubat 2023 tarihinde gerçekleştirilecek 1. olağan il kongresi için Yozgat Belediyesi’nden Büyük Sinema Salonu’nu talep etti. İddiaya göre, daha önce salon için “olur” veren belediye, 1 Şubat 2023 Çarşamba günü gönderdiği yazıda, 4 Şubat tarihinde salonun ısıtma, ses ve ışık sistemlerinin tadilatta olacağını ve bu sebeple salonun tahsis edilemeyeceğini bildirdi.

Yurt genelinde teşkilatlanma çalışmalarını tamamlayan ve 4 Şubat 2023 tarihinde Yozgat 1. Olağan kongresini gerçekleştiren Milli Yol Partisi Yozgat İl Teşkilatı, kongrenin ardından Yozgat Cumhuriyet Alanı’nda bir basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasına Gelecek Partisi Yozgat İl Başkanı Ömer Aydoğmuş da destek verdi.

Tüm hazırlıkları Büyük Sinema Salonu için yapan Milli Yol Partisi Yozgat İl Teşkilatı, 1. Olağan İl Kongresini Yozgat’ta bir pastanede gerçekleştirdi.

Yozgat Cumhuriyet Alanı’nda gerçekleştirilen basın açıklamasına, Milli Yol Partisi M.K.Y.K. Üyesi ve Yozgat 1. sıra milletvekili aday adayı Feyzullah Vatansever, Gelecek Partisi Yozgat İl Başkanı Ömer Aydoğmuş, Milli Yol Partisi Yozgat İl Başkanı Ahmet Özsoy, Merkez İlçe Başkanı Zülgarni Yıldırım, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Milli Yol Partisi M.K.Y.K. Üyesi ve Yozgat 1. sıra milletvekili aday adayı Feyzullah Vatansever tarafından yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Milli Yol Partisi Yozgat 1. olağan il kongremizi gerçekleştirmek üzere Yozgat Belediyesi’nden 13 Ocak 2023 Cuma günü Belediye Kültür Merkezi Büyük Sinema Salonu’nun tahsil edilmesini talep ettik. 18 Ocak 2023 Çarşamba günü Yozgat Belediyesi tarafından talebimize verilen cevapta, salonun 4 Şubat 2023 tarihinde partimizin 1. olağan il kongresini gerçekleştirmek üzere tarafımıza tahsis edileceği bildirildi. Bu cevaba göre çalışmalarımızı başlattık, bu tarihe göre davetiyelerimizi bastırdık, dağıtımını yaptık. Afişler brandalar bastırıp halka dağıttık.

Kongremize 2 gün kala, 1 Şubat 2023 tarihinde tarafımıza yollanan evrak ile kongremizin açık bir şekilde engel konulduğunu gördük. Kültür ve Sosyal Müdürlüğü’nün gönderdiği evrakta 4 Şubat 2023 tarihinde salonda ısıtma, ses ve ışık sistemleri tadilatı yapılacağından dolayı salon tahsisi yapılamayacağı bildirildi.

Milli Yol Partisi’nin Yozgat kongresini engelleyerek seçime giremeyeceğini zannedenlerin heveslerini kursaklarında bıraktık. Muhsin Yazıcıoğlu’nun arkadaşları olarak çıktığımız bu yolda diğer birçok ilimizde de bu tip engelleyici yaklaşımlara şahit olduk. Ancak yılmadık bütün kongrelerimizi gerçekleştirdik.

Bugün Yozgat kongremizi de engelleyemediler. Bir siyasi rakibi engelleme adına kamu yerlerini keyfi kararlarla yönetmek, Türk demokrasisinin durduğu yer için de bir göstergedir. Bütün salonları kapatsanız, hiçbir kamu kurumunu vermeseniz de biz kongremizi gerekirse sokakta, halkımızla yaparız. Muhsin Yazıcıoğlu’nun arkadaşları olarak bizi bu davadan vazgeçiremezsiniz.

Bir karlı günde Muhsin başkanı kar üstünde bıraktığınız gibi bizi de kar üstünde sokakta bırakmak isteyişinizi anlıyoruz. Ama unutmayın ki Muhsinler ölmez bu dava bitmez. Milli Yol Partisi seçime girmeye hak kazanmış parti olarak bugün de Yozgat birinci olağan kongresini gerçekleştirmiştir.

Milletimizin umudu olacak Milli Yol Partisi Yozgat İl Teşkilatı kendisine yapılan bu haksızlığı unutmayacaktır.  Buradan sayın genel başkanımız Remzi Çayır başkanımıza sesleniyoruz. Bizler senin yolundan ve senin izinden asla ayrılmayacağız. Artık değişim içim Milli Yol Partisi var ve bu devlete bedel ödemiş bir genel başkanımız var. Bizler de genel başkanımızla beraber bedel ödemeye hazırız. Bizler hepimiz birer Muhsin Yazıcıoğlu’yuz, Abdullah Çatlı’yız, Fırat Yılmaz Çakıroğlu’yuz ve Sinan Ateş’iz.

Sözlerime tüm Türkiye’ye bir selam göndererek son veriyorum. Bu gömlek bu millete dar geliyor.”

“ENGELLERE RAĞMEN SEÇİMİ YAPTIK”
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!